Dzień Pieroga w Krajnie

30 września na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury w Krajnie – Parcele odbyła się po raz szósty Impreza pn. „Dzień Pieroga”. Organizatorem tego przedsięwzięcia był Wójt gminy Górno Pan Przemysław Łysak, Gminny Ośrodek Kultury w Górnie oraz Koło Gospodyń Wiejskich Krajno. Święto to przyciągnęło wielu smakoszów pierogów, których w tym dniu nie brakowało, a także miłośników muzyki folklorystycznej i ludowej. Tego dnia rozdano kilka tysięcy pierogów. Głównym punktem Imprezy był konkurs na najsmaczniejsze pierogi. Do konkursu zgłosiło się dziesięć zespołów. Nie lada zadanie miała komisja konkursowa w składzie: Anna Krupka – Poseł na Sejm RP, Piotr Żołądek Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Grzegorz Ciepiela – Radny Powiatowy, Teresa Gałkiewicz oraz Danuta Gębska mieszkanki gminy Górno, która po spróbowaniu wszystkich rodzajów pierogów musiała wybrać te najsmaczniejsze. Po degustacji i obradach ogłoszono wyniki: I miejsce zdobyło KGW Krajno, II miejsce KGW Cedzyna, III miejsce KGW Wola Jachowa. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Główną nagrodą tegorocznego konkursu był ogromny wałek ufundowany przez Pana Wójta. Oprócz doznań smakowych na scenie trwały występy artystyczne zespołów z terenu Gminy Górno. Zaprezentowały się również dzieci z grupy gitarowej GOK oraz Młodzieżowy Chór Żeński, które podbiły serca publiczności i otrzymały gromkie brawa. Dużo emocji wzbudził konkurs lepienia pierogów na czas, w którym wzięli udział: Anna Krupka, Henryk Milcarz, Grzegorz Banaś. Na każdego zawodnika czekało już wcześniej przygotowane ciasto, farsz i mąka. Mistrzem w lepieniu pierogów okazał się Henryk Milcarz, zdobywając uznanie całej publiczności zgromadzonej na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury. Podczas „Dnia Pieroga” można było honorowo oddać krew, gdyż od godziny 12.00 trwała zbiórka zorganizowana wsólnie z  Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Kielc. Wszyscy, którzy wzięli udział w zbiórce tego bezcennego leku otrzymali upominki ufundowane przez Organizatorów zbiórki. Imprezę zakończyła zabawa pod gwiazdami. Dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie wzięli udział w tegorocznym Dniu Pieroga i już z tego miejsca zapraszamy za rok!