Eliminacje XLI Buskich Spotkań z Folklorem

W poniedziałek, 1 maja w Amfiteatrze w Ciekotach odbyły się eliminacje rejonowe w wyniku, których spośród kilkudziesięciu podmiotów Rada Artystyczna w składzie Jerzy Gumuła, Michał Stachurski, Radosław Pach – instruktorzy muzyczni zawodowo związani z Wojewódzkim Domem Kultury wyłoniła 24, które wezmą udział w XLI Buskich Spotkaniach z Folklorem. Na przeglądzie nie zabrakło oczywiście reprezentantów Gminy Górno. Swoje umiejętności zaprezentowali: Zespół Śpiewaczy Górnianecki, KGW Leszczyny, Zespół Pieśni i Tańca Bęczkowianie, Gminne Koło Gospodarzy. Po wysłuchaniu wszystkich zespołów decyzją Rady z terenu Naszej Gminy do Buska jadą Górnianecki oraz KGW Leszczyny. Wszystkim zespołom serdecznie gratulujemy oraz życzymy sukcesów w Konkursie Finałowym!