Ferie w GOK-u

Gminny Ośrodek Kultury w Górnie stworzył dla dzieci ciekawą propozycję spędzenia tegorocznych ferii zimowych. Zajęcia prowadzone przez Pana Samuela Borka cieszyły się dużą popularnością wśród młodych mieszkańców Gminy Górno.Dzieci podczas ferii w GOK-u mogły rozwijać swoje talenty plastyczne i wokalne oraz zaspokajać swoją młodzieńczą energię podczas różnych gier i zabaw. Zajęcia plastyczne odbywały się codziennie. Młodzi artyści poznawali różne techniki plastyczne – między innymi tworzyli różne postacie z makulatury. Uczyli się jak z niepotrzebnych już rzeczy można stworzyć wyjątkowe i oryginalne opakowania na prezent. Ciekawym pomysłem było stworzenie trójwymiarowych obrazów oraz kartek 3D. Oczywiście dzień zakochanych był również inspiracją do stworzenia najpiękniejszych kartek walentynkowych. Wszystkie przybory i techniki plastyczne były łączone, a efekt pracy dzieci był zdumiewający. Kolejną atrakcją były zajęcia wokalne i konkursy karaoke inspirowane popularnym telewizyjnym programem rozrywkowym przeznaczonym właśnie dla najmłodszych. Wokaliści mogli śpiewać różne piosenki a przez to rozwijać swoje talenty wokalne i wyrażać ekspresję muzyczną. Korzystać również mogli z porad swojego trenera wokalnego – Pana Samuela. Chwilą relaksu i wytchnienia dla dzieci było zorganizowanie przez GOK w Górnie projekcji filmowych. Wystarczy naprawdę niewiele by stworzyć coś na wzór sali kinowej. Młodzi kinomani rozsiadali się wygodnie na swoich krzesełkach i udawali się w świat przygód razem ze swoimi bajkowymi bohaterami.Sprzyjające warunki pogodowe pozwoliły wspólnie ulepić bałwana, zrobić wojnę na śnieżki oraz tworzyć aniołki na śniegu. Ciekawym pomysłem było stworzenie przez dzieci teatrzyku zimowego, gdzie podzieleni na grupy odgrywali różnotematyczne scenki z bałwanem w roli głównej. Zabawom na świeżym powietrzu nie było końca. Atrakcją podsumowująca ferie organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Górnie był wyjazd do Kieleckiego Parku Geologicznego. Dzieci podczas wycieczki brały udział w interesujących zabawach i warsztatach, m.in. interaktywnej grze edukacyjnej oraz warsztatach plastycznych z motywami dewońskiej rafy koralowej. Po tak interesujących zajęciach w Gminie Górno, dzieci na pewno odpoczęły, a ich umysły są już gotowe by wrócić do szkolnych ławek i przyjmować nową wiedzę, a potencjał tych dzieci GOK będzie weryfikował poprzez organizację różnotematycznych konkursów.

Napisz do Nas

Masz pytania napisz do nas wiadmość