II Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

Już po raz drugi Gminny Ośrodek Kultury w Górnie we współpracy ze Stowarzyszeniem św. Jana z Dukli oraz Szkołą Podstawową w Bęczkowie, pod patronatem Wójta Gminy Górno Pana Przemysława Łysaka zorganizował Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Przesłuchania odbyły się w sobotę, 9 rudnia w siedzibie GOK-u w Górnie. Wzięło w nich udział blisko pięćdziesięciu solistów oraz czternaście zespołów. Uczestnicy byli oceniani przez jury w składzie: Wiesława Barcicka – nauczyciel akademicki Wszechnicy Świętokrzyskiej, Jolanta Głąb – nauczyciel w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach, Agnieszka Gołąbek – dyrektor Szkoły Podstawowej w Bęczkowie, Iwona Kucharska – Kierownik Gminnego Ośrodka Kultury w Górnie, Grzegorz Kaleta – Prezes Stowarzyszenia św. Jana z Dukli, Samuel Borek – absolwent Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach na kierunku Edukacji artystycznej. Przesłuchania trwały do późnych godzin wieczornych, uczestnicy byli oceniani w sześciu kategoriach. Jury brało pod uwagę umiejętności wokalne wykonawców, dobór repertuaru, interpretację wykonywanych utworów oraz ogólny wyraz artystyczny. Po długiej naradzie wyróżniono zwycięzców, którzy zostali zaproszeni na Koncert Galowy połączony z rozdaniem nagród 6 stycznia w Kościele parafialnym w Bęczkowie. Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy tak chętnie wzięli udział w przeglądzie.

Informacja! Na koncert galowy 6 stycznia 2018 roku zapraszamy wszystkich uczestników a w szczególności solistów i zespoły wyróżnione przez jury, tj: Klaudię Kaletę, Zuzannę Kaletę, Michała Bąka, Filipa Satro, Maję Białogońską, Roksanę Kwiatkowską, Amelię Rudzką, Stasia Kaletę, Ewę Skrzypek, Maję Kowalicką, Izę Waldon, Oliwię Salwę, Kingę Sobieraj, Patrycję Kaletę, Jagodę Strząbałę, Kasię Malecką, Scholę z parafii Bęczków, Gminny Młodzieżowy Chór Żeński, Zespół Wiolinki, Górne Nutki, Zespół Świąteczne Nutki, Ekobabki, KGW Leszczyny, Gminne Koło Gospodarzy