“Jawor – u źródeł kultury” – wyróżnienie dla Grzegorza Michty

W niedzielę 11 czerwca w Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni odbył się zorganizowany przez Radio Kielce koncert finałowy konkursu „Jawor u źródeł kultury”. Do Parku Etnograficznego zawitali z tej okazji miłośnicy muzyki ludowej z całego województwa. Widzowie oglądali koncert z udziałem najlepszych świętokrzyskich zespołów ludowych i kapel. Podczas koncertu zostali nagrodzeni wszyscy laureaci tegorocznego „Jawora”. W kategori animatora kultury wyróżnienie otrzymał Grzegorz Michta, który na co dzień współpracuje z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Górnie kształcąc i doskonaląc śpiew zespołu śpiewaczego Górnianecki oraz dziecięcego zespołu ludowego Górne Nutki. Niebywały talent, profesjonalizm oraz zaangażowanie w pracę sprawiło, że kapituła konkursu uhonorowała Go tym wyróżnieniem. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!