Koncert Laureatów 41 Buskich Spotkań z Folklorem

W niedzielę – 18 czerwca w Parku Miejskim w Kielcach miłośnicy świętokrzyskiego folkloru mogli uczestniczyć w koncercie laureatów 41 Buskich Spotkań z Folklorem. Na scenie oczywiście nie zabrakło reprezentantów gminy Górno, którzy zostali docenieni przez Radę Artystyczną w składzie: dr Jerzy Szczyrba – muzyk, kompozytor, pedagog – Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, przewodniczący Jury; Janina Skotnicka – etnograf – Dział Sztuki Ludowej Muzeum Narodowego w Kielcach; Marta Lewandowska – choreograf – Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Opoczyńskiej „Tramblanka”; Józef Leszek Ślusarski – muzyk, redaktor muzyczny Polskiego Radia Kielce S.A.; Jerzy Gumuła – muzyk – Dział Dziedzictwa Kulturowego Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach; Michał Stachurski – muzyk – Dział Dziedzictwa Kulturowego Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Zespół Śpiewaczy Górnianecki zajął 3 miejsce w kategorii: zespoły śpiewacze, a Kapela Łysogórska z Krajna zajęła 2 miejsce w kategorii kapela. Jesteśmy niezmiernie dumni z naszych nagrodzonych laureatów.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.