Nagrody Gospodarcze “Górna Półka” rozdane!

Nagroda gospodarcza “Górna Półka” przyznawana jest przez samorząd gminy Górno w dwóch kategoriach. Wyróżnienie “Firma Roku” trafia do firmy, która przyczyniła się zarówno do rozwoju i promocji gminy. Nagroda “Gospodarz Roku” w założeniu trafia do osoby, która swoimi działaniami w sposób szczególny wspierała gospodarkę gminy i przyczyniła się do jej promocji, a także poprawy jakości życia jej mieszkańców.

W tym roku statuetkę “Firma Roku” odebrał Zenon Dańda, właściciel Parku Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno. Wójt Górna Przemysław Łysak mówił podczas odczytywania werdyktu kapituły konkursowej, że Sabat Krajno ma bogatą ofertę dla gości i turystów. – To między innymi wyciągi narciarskie, kino 6d, park miniatur, czy park linowy. To rozpoznawana marka kojarzona z gminą Górno. W 2017 roku Sabat Krajno odwiedziło 205 tysięcy ludzi, więcej niż na przykład Zamek Królewski w Chęcinach, czy Osadę Średniowieczną w Hucie Szklanej – argumentował wójt Przemysław Łysak.

W kategorii “Gospodarz Roku” nagroda trafiła do marszałka województwa świętokrzyskiego Adama Jarubasa, a odebrał ją w jego imieniu członek zarządu województwa, Piotr Żołądek. – Jago samorząd pozyskaliśmy mnóstwo pieniędzy ze Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, a te przecież przyznaje marszałek. Dzięki pieniądzom pozyskanym w 2017 roku zagospodarujemy zalew w Cedzynie, a to była bardzo wyczekiwana przez wszystkich inwestycja. Zagospodarujemy też nasz stary kamieniołom w Górnie, stworzymy tak zwaną “Małą Kadzielnię”, dzięki wsparciu kończymy też kanalizację w Radlinie Ogrodzeniu, i inne prace kanalizacyjne za kilka milionów w gminie. Dzięki wsparciu trwa już termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w gminie – wyliczał wójt Przemysław Łysak.

Piątkową Galę drugiej edycji rozdania Nagrody Gospodarczej Gminy Górno „Górna Półka” prowadził Samuel Borek, który również dał popis wokalny dla zgromadzonej publiczności. Swoim śpiewem zaszczyciła nas również studentka Instytutu Edukacji Muzycznej UJK w Kielcach – Katarzyna Retelewska. Na początku wykonała duet z naszym konferansjerem, zaś na koniec Gali swoim śpiewem zachwyciła każdego słuchacza. Dopełnieniem wyrazu artystycznego Gali byli chłopcy z Gminnej Orkiestry Dętej, którzy zagrali fanfary na cześć Laureatów.