Nowe stroje dla Zespołu Bęczkowianie

Nowe stroje dla Zespołu Pieśni i Tańca Bęczkowianie przekazał ostatnio pan wójt Przemysław Łysak. Dzięki środkom z PROW zostały zakupione bluzki damskie, koszule i spodnie męskie.

Przypomnijmy, że Zespół Bęczkowianie działa od ponad 30 lat . Swoim śpiewem i tańcem reprezentują gminę Górno na przeglądach i uroczystościach w całym województwie.

Zakup strojów sfinansowany został w ramach projektu pn. “Kultura źródłem kapitału społecznego- cykl warsztatów kulturalnych w gminie Górno i Masłów” realizowanego w ramach działania 19.2 “Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów granatowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.