VII Świętokrzyskie Święto Zalewajki w Osadzie Średniowiecznej z udziałem gminy Górno

27
lipiec
2017

W niedzielę 23 lipca w Osadzie Średniowiecznej w Hucie odbyła się siódma edycja Świętokrzyskiego Święta Zalewajki. Głównym punktem wydarzenia był konkurs na najlepszą zalewajkę, w tym roku o miano najlepszej zalewajki powalczyło 25 zespołów z 9 gmin województwa, w tym z gminy Górno. Swoje stoiska i zalewajki przygotowali: Gminne Koło Gospodarzy w Górnie, KGW Górno - Parcele, KGW Krajno, KGW Cedzyna, KGW Wola Jachowa, Stowarzyszenie Ziemi Świętokrzyskiej ,,WARKOCZ”, Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Górno.

Nie lada zadanie miała komisja konkursowa, w składzie: Dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego Jacek Toś, Kierownik Powiatowego Zespołu Doradczego w ŚODR Krystyna Banaś, Kierownik Wydziału Prewencji, Rehabilitacji i Orzecznictwa Lekarskiego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Grzegorz Piwko, przedstawiciel publiczności - na co dzień operator obrazu w TVP Kielce Piotr Kamiński, przedstawicielka publiczności, która zwyciężyła w internetowym konkursie dotyczącym imprezy - Justyna Kopeć. Jury oceniało zalewajki biorąc pod uwagę smak, zgodność z tradycją i estetykę podania.

Wszystkie zalewajki były znakomite i niepowtarzalne, ale na podium mogło być tylko trzech zwycięzców. W tym roku w konkursie na najlepszą zalewajkę I miejsce zdobyło KGW Stara Słupia „Świętokrzyskie Niezapominajki” z gminy Nowa Słupia, II miejsce zajęło Stowarzyszenie Ziemi Świętokrzyskiej „WARKOCZ-to kolejny rok z rzędu, w którym to Stowarzyszenie jest na podium.” A III miejsce a tym samym pierwszy w historii konkursowy sukces zajęło młode, mające dopiero roczek Gminne Koło Gospodarzy w Górnie. Panowie wykazali się nie tylko dobrym smakiem, ale i kulinarnym kunsztem. Ich danie cieszyło podniebienie i oko, zalewajka była podana w pięknym chlebku z wieczkiem i drewnianą łyżką.

 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

REALIZOWANE PROJEKTY

swiss1

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia

zobacz wszystkie

NASZE FILMY

GORNO

GOK