VII Zjazd Kół Gospodyń w Licheniu z udziałem Gminy Górno

W miniony weekend przedstawiciele KGW z terenu gminy Górno i pracownicy urzędu gminy uczestniczyli w VII Ogólnopolskim Zjeździe Kół Gospodyń Wiejskich i Innych Organizacji Kobiecych z Terenów Wiejskich w Licheniu.

W sobotę podczas pierwszego dnia, odbył się Jarmark Kulturowy w Starym Licheniu, gdzie jak co roku można było podziwiać barwne stoiska KGW z całej Polski. Naszą gminę reprezentowało KGW z Woli Jachowej, które zgłosiło się do konkursów kulinarnych i twórczości artystycznej. Panie zaskoczyły komisję konkursową „ Wolską gąską z kurkami leśnymi” oraz „ciastem domowym”. Komisja konkursowa miała nie lada zadanie, gdyż potraw z gęsiny, która była tematem przewodnim było ok 40. Nasze panie za potrawę z gęsi otrzymały 6 miejsce, a za ciasto 4 miejsce. KGW z Woli zostało docenione i wyróżnione za przygotowane stoisko z rękodziełem. Jest to niewątpliwie duże osiągnięcie, gdyż w konkursach tych brały udział Gospodynie z całej Polski.

Wyjazd połączony był z pielgrzymką do Bazyliki Licheńskiej i miejsc objawień w Grąblinie. W sobotę uczestniczyliśmy m.in. w Drodze Krzyżowej w Grąblinie, w Koronce do Miłosierdzia Bożego, a nasze pielgrzymowanie zakończył Apel Maryjny.

W niedzielę nasi przedstawiciele wraz z panem Wójtem Przemysławem Łysakiem uczestniczyli w barwnym korowodzie złożonego z przedstawicieli Kół Gospodyń z całej Polski. Korowód wyruszył z parkingu nad jeziorem w Licheniu do Bazyliki Sanktuarium Licheńskiego na uroczystą Mszę Świętą, podczas której delegacja w składzie Władysław Pedrycz z Gminnego Koła Gospodarzy, Sylwia Kubicka z KGW Skorzeszyce oraz Anna Susło z KGW z Woli Jachowej uczestniczyli w uroczystej procesji z darami do ołtarza.

Obchody VII Zjazdu zakończyła Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz wspólne wykonanie piosenki „ Barka” przy pomniku Jana Pawła II.