Wakacje z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Górnie

Dwa tygodnie Wakacji z GOK Górno już za nami. To był bardzo radosny czas dla wszystkich dzieci, które uczęszczały na zajęcia wakacyjne do Gminnego Ośrodka Kultury w Krajnie-Parcele.

Przez ten okres nasi podopieczni mieli wiele atrakcji i dobrej zabawy.

W projekcie zainicjowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Górnie brało udział około 70 osób.

Zorganizowane były dla dzieci zajęcia plastyczne, taneczne, wokalne, gitarowe, letnie kino bajkowe, zabawy na powietrzu oraz spotkania z ciekawymi gośćmi.

Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Opiekunem grupy wakacyjnej Samuel Borek, który prowadził z dziećmi większość tych zajęć. Zajęcia taneczne prowadziła Emilia Saitowa – tancerka Kieleckiego Teatru Tańca, a zajęcia gitarowe – Daniel Ksel.

W ramach akcji “Bezpieczne wakacje z GOKiem” pierwszy tydzień zabawy zakończył się wizytą pana policjanta, który przeprowadził dla dzieci warsztaty dotyczące bezpieczeństwa, zaufania, roli policji w życiu społeczeństwa. Miłym akcentem były odblaski, które policja wręczyła dzieciom oraz karty, na których podopieczni zostawiali swoje odciski dłoni.

Kolejny tydzień zaczął się warsztatami pn. “Jak bezpiecznie pomagać rodzicom w gospodarstwie”, które przeprowadzone zostały przy współpracy Państwowej Inspekcji Pracy. Dzieci zapoznane były z animowanym filmem instruktażowym dotyczącym bezpieczeństwa. Bardzo aktywnie brali udział w rozmowie na temat zagrożeń czyhających w gospodarstwie rolnym.

Zakończeniem projektu była wizyta straży pożarnej, która przeprowadziła rozmowę na temat pracy strażaka. Ciekawym pomysłem było zorganizowanie dla dzieci testu sprawnościowego, który pokonują strażacy podczas zawodów. To była wielka frajda dla naszych podopiecznych. Najważniejszym jednak celem spotkania ze strażakami był instruktaż wzywania pomocy oraz kurs udzielania pomocy przedmedycznej. Jest to wiedza, która zostaje nam przez całe życie, a im więcej będziemy uczestniczyli w warsztatach tego typu, tym odważniej i śmielej będziemy podejmowali inicjatywę ratowania życia drugiego człowieka.