XII Jarmark Agroturystyczny na Św. Krzyżu

XII Jarmark Agroturystyczny na Świętym Krzyżu pod nazwą „Powiat Kielecki pomostem do Europy” przyciągnął tłumy zwiedzających. Każdy kto odwiedził w niedzielę Święty Krzyż znalazł coś interesującego dla siebie. Były występy artystyczne, degustacja potraw regionalnych, liczne konkursy. Jarmark rozpoczęto od przemarszu korowodu z zespołami ludowymi do ołtarza polowego gdzie odprawiono Eucharystię pod przewodnictwem superiora o. Zygfryda Wiechy OMI. Następnie swą barwną, ludową kulturę zaprezentowały na scenie zespoły z Niemiec, Węgier oraz Ukrainy oraz nasi lokalni twórcy. Gminę Górno reprezentowała Kapela Henryka Janusa z Bęczkowa. Uczestnicy Imprezy oprócz uczty duchowej mogli skosztować regionalnych potraw przygotowanych przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Na barwnym stoisku przygotowanym przez KGW Górno Parcele oraz Ekobabki można było spróbować smakowitych, tradycyjnych pierogów, jak również tych wykonanych z mąki orkiszowej, chleba ze smalcem, pasztecików czy słodkich pyszności. Organizatorami XII Jarmarku Agroturystycznego byli m.in.: Starostwo Powiatowe w Kielcach, Zgromadzenie Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej oraz gminy Bieliny i Nowa Słupia.