XII Jarmark Agroturystyczny w Tokarni

4 czerwca silna reprezentacja z Gminy Górno zaprezentowała się podczas XII Świętokrzyskiego Jarmarku Agroturystycznego w Parku Etnograficznym w Tokarni organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiegi oraz Muzeum Wsi Kieleckiej.

W bogatym programie imprezy znalazła się Giełda Agroturystyczna „Swojskie Klimaty – Świętokrzyskie Smaki”, podczas której można było spróbować wiele produktów i potraw regionalnych przygotowanych przez kilkadziesiąt kół gospodyń wiejskich i stowarzyszeń agroturystycznych, w tym z gminy Górno. Na Jarmarku swoje stoisko prezentowało KGW „Ekobabki” z Cedzyny, KGW z Krajna, KGW z Leszczyn, KGW „Radlinianki”, KGW ze Skorzeszyc.

W ramach Jarmarku organizowany był konkurs „Wiejskie FIT” na potrawy przygotowane z produktów pochodzących z gospodarstw rolnych i konkurs na „EtnoGadżet” czyli gadżet łączący ze sobą nowoczesność z tradycją . Nasze panie również wzięły udział w konkursach i były mile zaskoczone gdy okazało się, że KGW „Radlinianki” zostały wyróżnione za swój pyszny koktajl truskawkowy z miętą. Ale to nie był koniec… gdyż po chwili okazało się, że zajęły III miejsce w drugim konkursie na „EtnoGadżet” za pasiastą kosmetyczkę wykonaną na szydełku. Na ponad 40 uczestników tych konkurencji zostaliśmy zauważeni i docenieni. Był to niewątpliwie bardzo miły element imprezy odbywającej się w Tokarni.

Podczas Jarmarku na scenie można było usłyszeć zespoły folklorystyczne i folkowe i tu również nie zabrakło reprezentacji z naszej gminy. Swój program artystyczny zaprezentował Dziecięcy Zespół Ludowy „Górne Nutki”. Gwiazdą wieczoru był artysta polskiej muzyki tanecznej: Zenon Martyniuk i Zespół Akcent.

A poniżej fotorelacja z tego wydarzenia.