Zespoły z naszej Gminy na I Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Maryjnej “Laudate Mariam”

1 maja w Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach odbyła się pierwsza edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Maryjnych „Laudate Mariam”.

Konkurs cieszył się ogromną popularnością wśród mieszkańców naszego województwa. Gmina Górno wystawiła w festiwalu aż 5 podmiotów artystycznych. W Ciekotach wystąpiły: Koło Gospodyń Wiejskich Skorzeszanki oraz Zespół Śpiewaczy Górnianecki, które startowały w kategorii zespoły ludowe, Chór Kameralny Cantus Puellis oraz Gminny Zespół Wokalny – w kategorii zespoły wokalne oraz Pani Krystyna Mochocka w kategorii soliści.

Wszystkich występujących oceniało pięcioosobowe jury:

ks. prof. AM, dr hab. Paweł Sobierajski – wokalista, przewodniczący Jury

dr Paweł Łukowiec – kompozytor, wykładowca IEM UJK w Kielcach

mgr Zbigniew Goncerzewicz – dyrygent, chórmistrz chóru parafialnego z Leszczyn

mgr Grzegorz Michta – instrumentalista

Po przesłuchaniu wszystkich zespołów jury ogłosiło werdykt, który z poszczególnych podmiotów artystycznych dostał się do koncertu finałowego, który odbywał się kilka godzin później. Korzystając z pięknej pogody podziwialiśmy uroki Gór Świętokrzyskich i otoczenia „Żeromszczyzny”.

Podczas koncertu finałowego Pani Krystyna Mochocka zajęła 1 miejsce w kategorii soliści. W kategorii Zespoły Wokalne – Gminny Zespół Wokalny wywalczył 3 miejsce, natomiast Chór Kameralny Cantus Puellis – 2 miejsce. W kategorii zespoły ludowe Górnianecki zajęły 2 miejsce.

Serdecznie gratulujemy wszystkim podmiotom reprezentującym naszą gminę podczas I Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Maryjnej „Laudate Mariam” w Ciekotach. Życzymy wielu kolejnych sukcesów.