Bezpieczne wakacje w GOK-u

Od początku wakacji GOK uczestniczy w akcji ” Pomóżmy dzieciom spędzić szczęśliwie wakacje”, której celem jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych.

W tym celu został zorganizowany Rajd pieszy„ W zdrowym ciele zdrowy duch” na górę Stróżną połączony z pogadanką przeprowadzoną przez Funkcjonariuszy Policji z Daleszyc. Zostały omówione zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i w miejscu zamieszkania .Dzieci zostały uwrażliwione na zachowanie bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Każdy z uczestników dostał odblaski od Panów policjantów, aby być widocznym po zmierzchu.

Po powrocie z pieszej wędrówki na dzieci czekały kiełbaski z grilla i produkty do samodzielnego przygotowania szaszłyków. Dzieci były bardzo szczęśliwe że same mogą upiec zrobione przez siebie szaszłyki. Po takiej uczcie opiekunowie zorganizowali quiz wiedzy o bezpieczeństwie, w którym nagrodami były, ufundowane przez Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Górnie, koszulki z logiem gminy i latarki.

Dzień pełen wrażeń zakończył pokaz ratownictwa medycznego i pierwszej pomocy zorganizowany przez Ochotniczą Straż Pożarną Leszczyny. Każdy mógł poczuć się jak strażak, przymierzyć strój, wejść do wozu strażackiego czy ugasić pożar.

Dzięki takim spotkaniom możemy uświadomić dzieci i pokazać jak ważne jest bezpieczeństwo i nasze zdrowie.

Udostępni post na :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Skip to content