Drugi Festiwal Wiosny za nami. Były szanty, tańce na piasku, wiosenny korowód, pyszne, domowe potrawy oraz wiele innych atrakcji

W niedzielę 11 czerwca przy Zalewie w Cedzynie odbył się Festiwal Wiosny. Tegoroczna edycja imprezy skupiła się w szczególności na przekazaniu wiosennej energii, a motywem przewodnim była szanta – czyli piosenka żeglarska.Imprezę rozpoczął Wójt Gminy Górno – Przemysław Łysak, Wice Wójt Arkadiusz Kubiec wraz z Dyrektor GOK –Irminą Maliszewską oraz Przewodniczącym Rady – Tomaszem Tofilem i obecnymi radnymi gminy Górno.

Na scenie zaprezentowały się grupy działające przy Gminnym Ośrodku Kultury oraz zaproszone grupy spoza gminy Górno.

W bloku Gospodarze Gościom wystąpili:

– Cheerleaderki – Cheel Górno,

– Gminna Młodzieżowa Orkiestra Dęta,

– DZPiT Górne Nutki,

– Ekobabki i Leszczynianki BLOK MARYNARSKI,

– Grupa Zajęć Gitarowych,

– KGW Ekobabki z Cedzyny,

– Hip Hop Team Górno,

– Chór Cantus Puellis +,

– Team Kids – Hip Hop Skorzeszyce-

– KGW Leszczynianki.

W bloku Goście zaprezentowali się:

– IMPULS ze Szkoły Kieleckiego Teatru Tańca,

– Zespół wokalno-estradowy Duża Nuta z Pawłowa

– Zespół POD WIATR

Na uczestników Festiwalu czekały liczne atrakcje, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Członkowie Kół Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich przygotowali pyszne, domowe potrawy i smakołyki, które niewątpliwie zadowoliły kubki smakowe najbardziej wymagających smakoszy. Na stoisku Nadleśnictwa Daleszyce, można było dowiedzieć się jak przyroda budzi się do życia i wziąć udział w konkursach przyrodniczych. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Klubu Seniora, na którym chętni wykonywali wianki z żywych kwiatów. Strażacy z OSP Leszczyny zabierali chętnych na rejsy łodzią po zalewie w Cedzynie, natomiast Strażacy z Krajna wcielili się w rolę ekipy dyżurnej i dbali o porządek na parkingu. W trakcie trwania imprezy prowadzona była zbiórka krwi, którą koordynowała Fundacja Magia Działania prowadzona przez Pana Adama Żebrowskiego.

Imprezie towarzyszył konkurs kulinarny, którego motywem przewodnim była wiosenna zupa. Jurorzy nie mieli łatwego zadania, gdyż każda potrawa wyróżniała się smakiem, sposobem podania, a także oryginalnością. Jury w składzie: Adam Żebrowski – Przewodniczący Komisji, Paweł Jabłoński – Restauracja Okinawa, Paweł Kosin – Nadleśnictwo Daleszyce, Iwona Mierzwińska – Restauracja Meduza wybrało zwycięzców:I miejsce zajęło Gminne Koło Gospodarzy za zupę z sałaty maślanej podaną z marchewką kandyzowaną oraz kwiatem akacji w cieście. II miejsce dla Koła Gospodyń Wiejskich Ekobabki z Cedzyny za szparagi zanurzone w kremie pokrzywowo-rzodkiewkowym,III miejsce Koła Gospodyń Wiejskich Korale Radostowej za krem szczawiowy ze szczypiorkiem i chipsami z jarmużu.

Wyróżnienia przyznano dla: KGW Skorzeszyce, KGW Radlinianki, KGW Piórków.Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym.W iście szantowy klimat wprowadził nas Zespół Pod Wiatr, który ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień w kategorii piosenek żeglarskich.

Na zakończenie odbyła się dyskoteka pod gwiazdami, chętnych do zabawy nie brakowało.Patronat honorowy nad impreza objął Wójt Gminy Górno – Przemysław Łysak. Partnerami Festiwalu byli: Fundacja Magia Działania, Nadleśnictwo Daleszyce, Szkoła Kieleckiego Teatru Tańca oraz Zespół Ośrodków Zdrowia w Górnie. Sponsorami Festiwalu byli: Kwiaciarnia Kwiatowa Nuta z Radlina, Kwiaciarnia Jolanta z Górna, Sklep Lewiatan Krajno Parcele, Delikatesy Centrum Radlin, Park Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno, Green Garden z Radlina, Szkoła j. angielskiego Teddy Eddie Górno SMART KIDS, Świętokrzyska Grupa Wojewódzka IPA, Świętokrzyskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Patronat medialny nad Festiwalem objęli: Gazeta Echo Dnia, Miesięcznik Głos Górna, Radio eM, Radio Kielce, a opieki medialnej udzieliło nam TVP oddział Kielce.

Dziękujemy wszystkim za aktywny udział, partnerom i sponsorom za wsparcie w organizacji. Do zobaczenia za rok.

Udostępni post na :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Napisz do Nas

Masz pytania napisz do nas wiadmość
Aktualności
Skip to content