Dzień Pieroga Krajno 2016

Pierogowe Święto w Krajnie!

18 września przy Gminnym Ośrodku Kultury w Krajnie- Parcele odbyła się po raz czwarty impreza “Dzień Pieroga”. Organizatorem tego przedsięwzięcia był Pan Wójt Przemysław Łysak, Gminny Ośrodek Kultury w Górnie oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Krajna. Święto to przyciągnęło wielu smakoszy pierogów, a tych w tym dniu nie brakowało. Rozdano ponad 1000 pierogów.

Jak co roku odbył się konkurs na najsmaczniejsze pierogi, do konkursu zgłosiło się osiem zespołów : KGW Cedzyna, KGW Krajno, KGW Leszczyny, KGW Radlinianki, KGW Skorzeszyce, Gminne Koło Gospodarzy, Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Górno, Stowarzyszenie Ziemi Świętokrzyskiej „Warkocz”.Oceny dokonało jury w składzie : Dorota Moralska, Małgorzata Pytel, Bogdan Żerniak. Po degustacji i obradach ogłoszono:

I miejsce zdobyło Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Górno

II miejsce KGW Radlinianki

III miejsce Stowarzyszenie Ziemi Świętokrzyskiej „Warkocz”.

Nagrody i pamiątkowe dyplomy wszystkim uczestnikom konkursu wręczył Pan Wójt Przemysław Łysak wraz z Panią Kierownik GOK Iwoną Kucharską.

Oprócz doznań smakowych na scenie trwały występy artystyczne zespołów z terenu Gminy Górno. Zaprezentowały się dzieci z grupy muzyczno-tanecznej GOK, które podbiły serca publiczności i otrzymały gromkie brawa. A tuż po nich mogliśmy bawić się przy KGW Leszczyny, Zespole dziecięcym Górne Nutki, Zespole Śpiewaczym Górnianecki, KGW Ekobabki z Cedzyny, które przygotowały bogaty repertuar zarówno wokalny, taneczny jak i teatralny. Panie z Cedzyny przygotowały spektakl „Sąsiedzkie porachunki”. Na scenie nie zabrakło KGW Skorzeszyce, Zespole NIWA, KGW Radlinianki. Swoim występem zaskoczyło Gminne Koła Gospodarzy, które zgromadzili przed scenę dużą liczbę osób.

Dużo emocji wzbudził konkurs lepienia pierogów, w którym wzięli udział Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek, Senator Krzysztof Słoń, Bogusław Ciesielski były prezydent Kielc oraz Przemysław Łysak Wójt Gminy Górno. Na każdego zawodnika czekało ciasto, farsz, mąka. Okazało się, że najszybciej ulepiła pierogi z całego ciasta Pani Wojewoda, która otrzymała uznanie konkurencji konkursowej i całej publiczności zgromadzonej na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury.

Gościnnie na scenie zaprezentowała się Kapela Kakonin. Całą imprezę zakończyła dyskoteka z Zespołem Czar z Woli Jachowej.

Od godziny 12.00 trwała zbiórka krwi przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Kielc. Honorowym Dawcom Krwi serdecznie dziękujemy.

 

Udostępni post na :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Napisz do Nas

Masz pytania napisz do nas wiadmość
Aktualności
Skip to content