Ferie z GOKiem

Jak co roku Gminny Ośrodek Kultury w Górnie zorganizował półkolonie dla dzieci z terenu Gminy Górno pod hasłem Ferie z GOKiem 2022.

Zajęcia odbywały się w Świetlicy Wiejskiej w Skorzeszycach oraz w Gminnym Ośrodku Kultury w Krajnie-Parcele. 

Każdy dzień był przepełniony atrakcjami.

W poniedziałek dzieci brały udział w warsztatach artystycznych, w czasie których mogły rozwijać swoje talenty i poznawać różne techniki plastyczne, a rezulatem były piękne kartki z okazji Dnia Babci i Dziadka. Był to również dzień zajęć kulinarnych, podczas których dzieci przygotowywały , a następnie pałaszowały ze smakiem pizzę.

W kolejny dzień odbyła się wycieczka do Kielc, gdzie w Multikinie uczestnicy mogli obejrzeć najnowszą hitową produkcję Walta Disneya, czyli “Nasze Maigczne Encanto”. Wszyscy z zapartym tchem śledzili losy rodziny Madrigal.

Środa była dniem z hip-hopowymi rytmami, chętni mogli spróbować swoich sił w “ulicznym” tańcu i poznać hip-hopową kulturę. Był to również dzień sportów zimowych. Dzieci lepiły bałwanki ze śniegu, który nie topnieje, prowadziły bitwy na śnieżki, ślizgały się, jeździły na saneczkach i to wszystko bez prawdziwego śniegu. 

Jak ferie, to oczywiście nie mogło się obyć bez gier i zabaw oraz warsztatów klocków LEGO. Dzieci mogły zaspokajać swoją młodzieńczą energię podczas różnych konkurencji, z wykorzystaniem woreczków, chusty animacyjnej oraz innych dostępnych przedmiotów, a także zbudować włąsną karuzelę. Kreatywność dzieci nie zna granic.

Punktem kulminacyjnym Ferii z GOKiem był bal karnawałowy w Świetlicy w Skorzeszycach. Atrakcjami tego dnia były m.in. Konkurs na Najpiękniejsze Przebranie, karaoke, czy malowanie twarzy. Jednym zdaniem – działo się bardzo dużo!

Największą satysfakcją dla nas jest widok uśmiechniętych i szczęśliwych dzieci z terenu Gminy Górno. Zapraszamy na kolejne wydarzenia i półkolonie organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Górnie. 

Udostępni post na :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Skip to content