W tym roku dzieci, które nie wyjechały na ferie mogły liczyć na szereg atrakcji przygotowanych przez Gminny Ośrodek Kultury. W pierwszym tygodniu zajęcia odbywały się w Górnie . Na dzieci czekały warsztaty plastyczne, muzyczne było karaoke, zajęcia kulinarne, zabawy integracyjne, konkursy z nagrodami.
Dużą atrakcją był seans filmowy i prażenie kukurydzy- dzieci mogły poczuć się jak w prawdziwym kinie a o wyjątkowy nastrój zadbali pracownicy Gok-u. Podczas zajęć kulinarnych dzieci robiły ciasteczka z dedykacją dla swoich babć i dziadków, a na plastycznych piękne kwiaty, które wręczyły swoim dziadkom na wyjątkowym wieczorze (w czwartek 21 stycznia) przygotowanym specjalnie dla nich.
Tydzień pełen wrażeń zakończył wyjazd do Zagrody Edukacyjnej „Ostoja Dworska” znajdująca się koło Małogoszcza. Dzieci z naszej gminy brały udział w Zajęciach Edukacyjnych -„ŚNIEŻNE ZABAWY TZW. ZIMOWI TROPICIELE W OSTOI DWORSKIEJ Z NAUKĄ PRAWIDŁOWEGO DOKARMIANIA ZWIERZĄT”. Była to niewątpliwie największa niespodzianka podczas ferii. Właściciel Zagrody Pan Grzegorz Szymański przygotował wiele atrakcji dla dzieci. Było tropienie zwierząt, szukanie skarbu Dworskiego, nauka prawidłowego karmienia zwierząt, robienie karmników ekologicznych, wyścigi saneczkowe oraz śpiew przy ognisku i pieczenie kiełbasek.
Była to niezwykła zimowa wyprawa, która na długo zostanie w pamięci uczestników wycieczki.
W drugim tygodniu też nie było mowy o nudzie. W Krajnie także można było pośpiewać na zajęciach karaoke i wziąć udział w konkursie na najlepiej wykonaną piosenkę, oczywiście na wszystkich uczestników czekały pyszne nagrody.Nie zabrakło zajęć plastycznych , teatralnych, gier i zabaw integracyjnych, zajęć tanecznych, a także zajęć kulinarnych, które cieszyły się dużą popularnością. Dzieci przygotowały smaczne a przy tym zdrowe sałatki owocowe i pyszny mus.Środa w GOK-u można napisać była bardzo smaczna i kolorowa.
Na zakończenie ferii dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.