Gminny Kongres Organizacji Pozarządowych – już w tą sobotę!

Chcesz założyć lokalne stowarzyszenie lub inną tego typu organizację, ale nie wiesz, jak to zrobić, jak prowadzić księgowość w organizacji pozarządowej albo gdzie szukać pieniędzy na jej działalność? Odpowiedź na te i wiele innych pytań uzyskasz w czasie Kongresu Organizacji Pozarządowych, który odbędzie się 18 grudnia 2021 roku, początek o godzinie 12, w świetlicy w Skorzeszycach.

– Taki kongres odbędzie się w gminie Górno po raz pierwszy. Organizujemy go z myślą o ludziach, którzy chcą założyć organizację pozarządową oraz o tych, którzy zasiadają w zarządach takich organizacji. Ci pierwsi będą mogli się dowiedzieć, jak założyć stowarzyszenie, z czym się to wiąże, jakie są szanse i zagrożenia. Z kolei osoby, działające w organizacjach pozarządowych, dowiedzą się, skąd i na co można pozyskiwać pieniądze – mówi współorganizator kongresu Irmina Maliszewska, członek Zarządu Lokalnej Organizacji Turystycznej „Góry Świętokrzyskie”.

W ramach kongresu odbędą się ciekawe prelekcje. Wśród prelegentów będą między innymi: Przemysław Łysak, wójt gminy Górno, Dorota Matuszewska, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, a od 1 stycznia szefowa Centrum Usług Społecznych, Irmina Maliszewska, kierownik GOK w Górnie, oraz Kamil Kołbuc, prezes Fundacji im. Stefana Artwińskiego.

Z kolei w części warsztatowej będzie można się dowiedzieć, jak i skąd pozyskiwać fundusze, jak prowadzić księgowość i rozliczać działalność organizacji pozarządowych. Zapraszamy, 18 grudnia, świetlica w Skorzeszycach.

Udostępni post na :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Skip to content