31 Finał WOŚP – Pobiliśmy ubiegłoroczny rekord!

31 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. Gmina Górno już po raz 2 brała udział w tym wielkim – ogólnopolskim wydarzeniu charytatywnym.

W tegorocznej edycji w naszej gminie działo się naprawdę dużo. Już o godzinie 9.00 rozpoczęliśmy kwestowanie w Świetlicy Wiejskiej w Skorzeszycach. Tam miała miejsce Zbiórka Krwi dla Jakuba Kołomańskiego. Podczas tego wydarzenia udało nam się zebrać aż 14 l. 400 ml. krwi. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej ze Skorzeszyc przygotowali dla wszystkich domowej roboty ciasta. Koło Gospodyń Wiejskich Skorzeszanki zatroszczyło się o kwestujących porcją przepysznej zalewajki. Przygotowały również loterię dla osób, które dorzuciły swoją cegiełkę do puszki. Wolontariusze kwestowali z puszkami.

Punkt w Cedzynie to Kwestowanie i zmagania sportowe. Zorganizowaliśmy tam Bieg z Sercem i morsowanie. Znana instruktorka fitness Wioleta Jończyk przeprowadziła bieg dla dzieci, bieg dla dorosłych, marsz dla seniorów oraz morsowanie. Wśród wielu uczestników sportowego spendu gościły również twarze znane z telewizyjnego programu Farma. Koła Gospodyń i Gospodarzy częstowali gorącą zupą i słodkościami. Przeprowadzane były licytacje, a gorącej atmosfery dodawała Kapela Gminnego Koła Gospodarzy.

Wielki Finał WOŚP odbył się w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Górnie. Przez czas kwestowania przewinęło się naprawdę wiele osób, którzy chętnie brali udział w licytacjach i loterii. Finał zaczęła charakterystyczna melodia WOŚP grana przez Orkiestrę Dętą. Swoje przemówienia rozpoczynające wygłosili również Wójt Gminy Górno – pan Przemysław Łysak oraz Dyrektor GOK Górno – p. Irmina Maliszewska. Mieliśmy przygotowane wiele rzeczy, ozdób, voucherów i usług. Każdy znalazł coś dla siebie. Za największą kwotę poszła licytacja Voucheru na Weekend na jachcie, która zlicytowana była aż za 1900 zł. Między licytacjami występowały grupy artystyczne należące do GOKu, tj. Gminna Młodzieżowa Orkiestra Dęta, GitArtyści, Hip-Hop Team, Team Kids, Chór Cantus Puellis, Cheerleaderki, DZPiT Górne Nutki oraz Górnianecki. Na drugiej sali kwestowały Koła Gospodyń Wiejskich z terenu naszej gminy oraz Klub Seniora z Radlina. Przygotowali oni słodkości, ciepłe dania oraz ozdoby, które można było zdobyć za datek do puszki WOŚP. Strażacy z OSP Górno również przyłączyli się do kwestowania. Zapraszali oni chętnych do zwiedzania remizy, odbywał się pokaz wozu oraz sprzętu strażackiego. Pokazywany był również pokaz pierwszej pomocy, a najmłodsi mogli ugasić pożar na makiecie płonącego domku.

Zaprosiliśmy mieszkańców Gminy Górno do tańca. Po części artystycznej GOK wystąpiła kapela Gminnego Koła Gospodarzy, dzięki której mieliśmy prawdziwą ludową potańcówkę. Na zakończenie Finału WOŚP, łącząc się z całą Polską puściliśmy światełko do nieba w postaci zimnych ogni.

Do Gminnego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy włączyło się sześć szkół podstawowych z Cedzyny, Leszczyn, Krajna, Górna, Woli Jachowej oraz Skorzeszyc. Łącznie kwestowało aż 106 wolontariuszy. Do pomocy włączyła się również młodzież z Gminnego Koła Wolontariatu działającego przy CUS Górno.

Do organizacji tego wielkiego wydarzenia przyczyniło się wiele podmiotów. KGW, GKG, Szkoły, przedsiębiorstwa, sklepy, działalności gospodarcze oraz osoby prywatne.

Szczególne podziękowania kierujemy na ręce przedsiębiorstw: Kopalni Józefka, Firmy Kisiel, Ubezpieczeń DNCK, EuroSklep „u Romana” z Cedzyny oraz Lewiatan Krajno. To dzięki Waszej pomocy i wsparciu udało nam się zorganizować to ogólnogminne kwiestowanie.

Udało się pobić ubiegłoroczny rekord!

W tym roku łącznie zebraliśmy aż 64 440,64 zł.

Z licytacji oraz loterii z Górna zebraliśmy 13 065,90 zł.

Bieg z Sercem z Cedzyny dołożył kwotę 7006,84 zł.

Kwotę 44 367,90 zebrali wolontariusze ze Szkół z terenu Gminy Górno. Na szczególne uznanie zasługują uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Cedzyny, którzy w swoich puszkach uzbierali kolosalną kwotę 27 039,27 zł.

Dziękujemy wszystkim, którzy podarowali swoja cegiełkę na rzecz tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku wspierać będzie leczenie sepsy.