Dzień Kobiet 2021 w dobie pandemii

Jak co roku – 8 marca ochodziliśmy Gminne Obchody Dnia Kobiet. W tym dzień ten był wyjątkowy i specyficzny, dlatego, że spędzany był w zaciszu domowym.

Gminny Ośrodek Kultury w Górnie wyszedł na przeciw problemom i obostrzeniom i zorganizował program online dzięki mediom społecznościowym.

Utarło się, że co roku GOK organizował to święto inspirowane programami telewizyjnymi. Tegoroczne Świeto Kobiet zorganizowano za pośrednictwem Facebook’a. Przybrało ono formę teleturnieju. Pracownicy GOK przygotowali wiele konkursów o różnej tematyce i poziomach trudności. Zadaniem Pań było oglądanie transmisji na Facebooku oraz podanie poprawnej odpowiedzi za pośrednictwem rozmowy telefonicznej.

Imprezę prowadził pracownik GOKu – Samuel Borek. Podczas godzinnego konkursu udział w telefonicznym teleturnieju wziłęło 30 pań, którym udało się dodzwonić, natomiast na telefonie mieliśmy ponad 200 połączeń.

Udział w wydażeniu online mieli również przedstawiciele władz gminy, którzy złożyli wszystkim mieszkankom naszej gminy życzenia. Dziękujemy Wójtowi Gminy Górno – Panu Przemysławowi Łysakowi, Sekretarzowi Gminy – Panu Czesławowi Pytlowi, Przewodniczącemu Rady Gminy – Panu Tomaszowi Tofilowi oraz Przewodniczącemu Gminnego Koła Gospodarzy – Panu Dariuszowi Wzorkowi za udział w wydarzeniu.

Dzięki Sponsorom mogliśmy przygotować dla Pań wiele atrakcyjnych nagród.

Sponsorami nagród byli:

DNCK Ubezpieczenia

DNCK Fotowoltaika

Delikatesy Centrum Radlin

Lewiatan Krajno-Parcele

Pizzeria Imperio Krajno-Parcele

Sabat Krajno Park Rozrywki i Miniatur

Mobilne Studio Fryzjerskie SOFIA

Usługi Budowlano-Transportowe KIEL-TRANS

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Górno

Mimo 3 fali koronawirusa udało się stworzyć ciekawą alternatywę obchodów Dnia Kobiet. Dzięki pomysłom i możliwościom, każda z pań, biorąca udział w naszych konkursach otrzymała nagrodę, którą mogła odebrać w siedzibie GOK Górno.

Pragniemy złożyć wszystkim kobietom wiele uśmiech, radości i zdrowia w tym specyficznym dla wszystkich okresie. Niech słońce dobroci, ciepła i pomyślności zawsze raczy Was swoimi promieniami, a codzienne problemy niech ustąpią miejsca przyjemnościom.

Wszystkiego Dobrego!!! <3