Festiwal Wiosny już 04.06.2023r. nad Zalewem Cedzyna!

Gmina Górno i Gminny Ośrodek Kultury w Górnie po raz trzeci organizują Festiwal Wiosny, który odbędzie się w urokliwym miejscu nad zalewem w Cedzynie już 4 czerwca.

Imprezę rozpoczniemy o godzinie 15.00 barwnym korowodem, który poprowadzi Gminna Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Górna. Podczas wydarzenia zaprezentują się także inne grupy artystyczne działające przy Gminnym Ośrodku Kultury. Wydarzenie uświetni Koncert Laureatów Przeglądu Piosenki Turystycznej, na którym zostaną nagrodzeni zwycięzcy.

W trakcie Festiwalu odbędzie się kiermasz rękodzieła, połączony z warsztatami rękodzielniczymi. Odwiedzający Zalew będą mogli poznać lokalnych twórców, prezentujących m.in. produkty z naturalnych materiałów i w zgodzie z zasadą less waste, dekoracje do domu, obrazy, rzeźby, czy też ozdoby i akcesoria wykorzystywane na co dzień.

Na dzieci będzie czekało wiele niespodzianek i atrakcji, w tym animacje, warsztaty wicia wianków, czy też piknikowe robienie koralikowej biżuterii. Nie zabraknie również pokazów sprzętu strażackiego. Przewidziany jest także pokaz i konkurs, który zorganizuje Nadleśnictwo Daleszyce.

Dodatkową urozmaiceniem będzie przeprowadzony konkurs kulinarny „Deser Wiosną Malowany”, gdzie, zgodnie z nazwą, w tym roku królować będą desery oraz kiermasz kulinarny Kół Gospodyń Wiejskich.

Na zakończenie tej wiosennej imprezy świętować będziemy Wiosnę z wykorzystaniem kolorów, prowadzoną przez Fundacja Emocja, podczas dyskoteki z Djem.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu!

Do zobaczenia!