Gminny Rajd Pieszy śladami kolejki wąskotorowej

Gminny Rajd Pieszy za nami.

W słoneczny, sobotni dzień na trasę tegorocznego rajdu wyruszyło ponad 30 osób pokonując ponad 16 km.

Trasa prowadziła przyrodniczo-kulturową ścieżką edukacyjną „Śladem kolejki wąskotorowej”, która łączy dwa największe ośrodki turystyczne Łysogór: Świętą Katarzynę i Nową Słupię.

Lokalizacja szlaku pokrywa się z przebiegiem funkcjonującej w ubiegłym wieku zagnańskiej kolejki wąskotorowej, która powstawała etapami od końca I, aż po schyłek II wojny światowej.

Rajd zakończył się w Centrum Kulturalno – Archeologicznym Nowej Słupi, gdzie zorganizowane było ognisko.

Ta piesza wędrówka rozpoczynała naszą patriotyczną majówkę, śladami historii ale i pięknych kraiobrazów najstarszych w Polsce i jednych z najstarszych gór w Europie – Gór Świętokrzyskich.

Gorąco dziękujemy wszystkim uczestnikom rajdu za aktywne uczestnictwo.