“Górna Półka” przyznana! Oto Laureaci V Edycji Nagrody Gospodarczej Gminy Górno

W piątek, 17 lutego, w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Górnie miała miejsce uroczysta Gala V edycji Rozdania Nagród Gospodarczych Gminy Górno „Górna Półka”.

Nagroda ta jest wyrazem uznania za szczególne zaangażowanie w rozwój gospodarczy i społeczny gminy oraz jej mieszkańców. Ma ona charakter honorowy. Przyznawana jest za działania pozytywnie wpływające na potencjał gospodarczy gminy. Kandydaci do nagrody podejmują kroki mające wpływ na poprawę jakości życia mieszkańców gminy Górno. Nagroda przyznawana jest w dwóch kategoriach Firma Roku – dla najlepszej firmy mającej siedzibę w gminie Górno, która szczególnie przyczyniła się do rozwoju gospodarczego gminy oraz jej promocji. Gospodarz Roku – dla osoby, która swoimi działaniami w wyjątkowy sposób wspiera gospodarkę gminy Górno w dziedzinie przedsiębiorczości i infrastruktury, a swoimi inicjatywami przyczyniła się do promocji gminy. Nagrodą dla laureatów jest statuetka i dyplom z tytułem. Kapituła konkursowa, której przewodniczył Wójt Gminy Górno – Pan Przemysław Łysak wybrała laureatów w poszczególnych kategoriach.

Na uroczystej Gali obecni byli władze gminy, radni oraz sołtysi z Gminy Górno, Dyrektorzy i Kierownicy poszczególnych jednostek gminy, dyrektorzy placówek edukacyjno-oświatowych, przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Górno, Prezes GKS Góral Górno, przedstawiciele KGW i GKG, przedsiębiorcy oraz media.

Po uroczystym rozpoczęciu gali wystąpił duet muzyczny. Na skrzypcach grał Grzegorz Kusztal, któremu akompaniował na fortepianie Mariusz Bednarz. W wykonaniu duetu mogliśmy usłyszeć najpiękniejszą muzykę filmową Ennio Morricone.

Po uczcie muzycznej, gospodarz gali i przewodniczący kapituły konkursowej – Pan Przemysław Łysak ogłosił laureatów poszczególnych kategorii.

W kategorii Firma Roku tytuł, dyplom oraz statuetkę przyznano Restauracji Okinawa, która swoją siedzibę ma przy promenadzie nad zalewem w Cedzynie. Została otworzona w 2020 roku. Restauracja ta była pierwszym stacjonarnym lokalem powstałym nad zalewem. Czynna jest przez okrągły rok, również w sezonie zimowym, przez 7 dni w tygodniu. Właścicielem restauracji jest Paweł Jabłoński, który rozwija swoją działalność promując turystykę naszej gminy i ściągając nad Zalew mieszkańców okolicznych miejscowości oraz Kielc. Bogata oferta gastronomiczna oraz wysoki poziom przygotowanych dań z pewnością zaspokoi każdego smakosza. Restauracja wychodzi ponad to naprzeciw klienta. W Okinawie można zamówić posiłek z dostawą do domu, współpracują również z portalem pyszne.pl. Od lata 2022 przy promenadzie możemy spotkać dwa lokale pod wspólną nazwą – pierwszy jest to wspomniana wcześniej restauracja, drugim natomiast budka z deserami i słynnymi goframi bąbelkowymi.

Tytuł Gospodarza Roku przyznano Panu Leszkowi Pióro, mieszkańcowi Górna-Parceli. Pan Leszek jest przedsiębiorcom, który od 1996 roku zatrudniał wielu mieszkańców naszej gminy. Obecnie, ponad 80% pracowników to mieszkańcy Gminy Górno. Z biegiem lat rozwija swoje przedsiębiorstwo o kolejne sektory usługowo-branżowe. Już w tym roku otwarty zostanie punkt kasacji samochodów! Pan Leszek współpracuje z wieloma organizacjami na terenie gminy oraz poza nią. Wchodzi w partnerstwo z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Górnie, jednostkami OSP, Fundacją Magia Działania, Szkołami, GKS Góral Górno i wielu innymi. Jest członkiem Koła Łowieckiego ISKRA, Świętokrzyskiej Grupy Wojewódzkiej IPA, Gminnego Koła Gospodarzy i od 35 lat – Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Jachowej. Swoją działalnością wspiera charytatywnie domy dziecka. Jego firma współpracuje z OHP Kielce oraz szkołami zawodowymi dając młodym uczniom możliwość zdobycia praktyk i otwarcia przed nimi kariery zawodowej. Podczas przemowy Pan Leszek podziękował za przyznany mu tytuł, podkreślając rolę rodziny oraz żony swoim życiu.

Laureaci odbierali nagrody z rąk Wójta –  Pana Przemysława Łysaka oraz ViceWójta – Pana Arkadiusza Kubca przy fanfarach granych przez trębaczy z Gminnej Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Górna.

Na zakończenie mogliśmy usłyszeć krótki recital wokalny w wykonaniu solistów Młodzieżowego Chóru Kameralnego Cantus Puellis+ – Kamila Zemsty oraz Kingi Sobieraj. Niespodzianką był przepiękny tort w kształcie statuetki Nagrody Gospodarczej Gminy Górno „Górna Półka”.