II. Gminny Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy – relacja

W ostatni weekend lipca – 31. lipca 2021 – odbył się II Gminny Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy. W tegorocznym turnieju, który odbył się na dwóch boiskach do siatkówki plażowej przy Zalewie w Cedzynie, brało udział 13 drużyn.

O puchar oraz tytuł najlepszej drużyny siatkówki plażowej starały się drużyny: Wola Jachowa, Hotdogarka Team,  Halny Team, NASA, Skorzeszyce, FC Ułani, Ekochłopy z Cedzyny, Leszczyny, Malinki, Góral Górno, Fundacja Magia Działania, FC Bęczków, Gmina.

Podczas całodniowych zmagań sportowych, które niosły wiele emocji, wyłoniły się 3 drużyny, które staneły na podium. 3 miejsce zajęłą drużyna FC Bęczków, na miejscu drugim znalazła się drużyna Leszczyny, zwycięzcą II Gminnego Turnieju Siatkówki Plażowej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy została drużyna Halny Team.

Oczywiście, nasz Urząd Gminy również wystawił swoją drużynę, której kapitanem był Pan Wójt Przemysław Łysak. Zespoły zostały podzielone na 4 grupy, które konkurowały ze sobą na boiskach do siatkówki plażowej przy parkingu nr 4 oraz na boisku w bazie ŚWOPR.  Z każdej grupy wyłoniono 2 zwycięskie zespoły, które przystąpiły do rozgrywek turniejowych. Każda z drużyn dostała pamiątkowy dyplom za udział w turnieju. Zwycięzcy ponadto otrzymali medale i nagrody, a zwycięscy otrzymali puchar i szampana.

Podczas tego wydarzenia sportowego odbyła się również promocja szczepień przeciw COVID-19 dla mieszkańców naszej gminy. KGW Leszczynianki oraz KGW Ekobabki rozdawały ulotki informujące o bezpieczeństwie szczepień oraz wręczały upominki. Stoisko gospodyń cieszyło się również popularnością ze względu na smakołyki jakie przygotowały.

Serdeczne podziękowanie kierujemy również na ręce sędziów, którzy nieustanie pilnowali poprawnego przebiegu całości rozgrywek i poszczególnych meczów. Dziękujemy Panu Piotrowi Gębce oraz Panu Tomaszowi Krzyśkowi.

Dziękujemy również Panu Przemysławowi Kiczorowi za poprowadzenie tej wyjątkowej sportowej imprezy.

Turniej ten nie mógłby się odbyć, gdyby nie pomoc i wsparcie naszych sponsorów. Dziękujemy sponsorom, a byli nimi: Wójt Gminy Górno Przemysław Łysak, który objął imprezę patronatem honorowym, Świętokrzyskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, EuroSklep”u Romana” – Roman Stępień, Fundacja Magia Działania, Hotdogarka Foodtruck Michał Staszewski, Go4it Przemysław i Katarzyna Kiczor, Healthy Curly Life, Style.

Okrzyki i ogromne brawa z pewnością dodawały otuchy wszystkim zespołom. Komu było gorąco mógł wskoczyć do zalewu by zaznać chwili ochłody. Impreza niezwykle zintegrowała wszystkich obecnych. Wszyscy dobrze się bawili, a zdrowy duch rywalizacji dał sportowcom wiele emocji.

Patronat medialny nad II Gminnym Turniejem Siatkówki Plażowej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy objęli:

Radio Kielce

Radio eM

TVP 3 Kielce

Echo Dnia

Głos Górna

Do zobaczenia za rok na kolejnym turnieju.