III Gminny Turniej Siatkówki Plażowej za nami – Halny Team najlepsi!

W minioną niedzielę – 07.08.2022 roku – odbył się III Gminny Turniej Siatkówki Plażowej O Puchar Przewodniczącego Rady Gminy “Piłka w Grze”.

Turniej ten był współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Do walki o puchar udział wzięło 16 drużyn.

Uczestnicy konkurowali w dwóch kategoriach: drużyny męskie – 14 drużyn oraz drużyny kobiece – 2 drużyny. Na dwóch boiskach do siatkówki plażowej (na boisku ŚWOPR oraz na boisku przy parkingu nr 4) rozegrano rozgrywki turniejowe oraz ćwierćfinały. Półfinał oraz finały w poszczególnych kategoriach drużyny rozegrały na boisku przy parkingu nr 4.

Chęć zdobycia pucharu wyraziły drużyny:

kategoria mężczyźni:

Halny Team

Fundacja Magia Działania

FC Ulani

Ambrozja

Torni

Volleys

Leszczyny

Słoneczny Patrol

Albatrosy

Hotdogarka Team

Zjednoczeni

MD Inwest

Fasolki

Drink Team

kategoria kobiety:

Fundacja Magia Działania

Jagódki

W wyniku eliminacji rozgrywkowych do finału dostały się drużyny, które zajęły poszczególne miejsca:

kategoria mężczyźni:

III miejsce – Fasolki

II miejsce – MD Inwest

I miejsce – Halny Team

kategoria kobiety:

II miejsce – Fundacja Magia Działania

I miejsce – Jagódki

Na rozpoczęciu Turnieju głos zabrali Wójt Gminy Górno – Pan Przemysław Łysak, Przewodniczący Rady Gminy Górno – Pan Tomasz Tofil oraz Przedstawiciel Stowarzyszenia Razem na rzecz gminy Górno – Pani Irmina Maliszewska. Gospodarze podziękowali wszystkim za liczną obecność, a drużynom życzyli powodzenia. Każda z drużyn uczestniczących w turnieju nie wyszła od nas z pustymi rękami. Wszyscy uczestnicy, którym nie udało się stanąć na podium otrzymali medale za uczestnictwo oraz piłki. Finaliści otrzymali kolejno brązowe, srebrne i złote medale, a zwycięscy – Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Górno.

Piłki dla każdej z drużyn oraz medale wręczali: P. Irmina Maliszewska – Przedstawiciel Stowarzyszenia, P. Tomasz Tofil – Przewodniczący Rady Gminy oraz P. Arkadiusz Kubiec – Wice Wójt Gminy Górno. Na zakończenie Turnieju Organizatorzy zabrali głos, gratulując drużynom świetnej formy oraz zwycięstwa dla wygranych. Miłą niespodzianką była dyskoteka dla wszystkich zebranych w tym dniu nad Zalewem w Cedzynie.

Serdeczne podziękowania składamy na ręce sędziów. Dziękujemy P. Piotrowi Gębce, P. Tomaszowi Krzyśkowi oraz P. Adrianowi Krawczykowi.

Dziękujemy prowadzącemu turniej – P. Przemysławowi Kiczorowi. Szczególne podziękowania składamy również KGW Ekobabki z Cedzyny, które dbały o naszych zawodników. Gospodynie przygotowały przepyszny i pożywny poczęstunek, by każdy mógł uzupełnić spalone kalorie.

Sponsorami tegorocznego Turnieju “Piłka w grze” byli:

– Wójt Gminy Górno Przemysław Łysak

– Euro Sklep w Cedzynie Roman Stępień

– Hotdogarka Michał Staszewski

– Darcet Dariusz Kozubek

– Healtly Curly Lifestyle Przemysław Kiczor

– Go4it Przemysław Kiczor

– Świętokrzyskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe – Piotr Molasy

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli:

– Radio eM

– Radio Kielce

– TVP 3 Kielce

– Miesięcznik Głos Górna

Patronat Honorowy nad Turniejem objął Wójt Gminy Górno.

Turniej został zorganizowany przez Stowarzyszenie Razem na rzecz gminy Górno wspólnie z Gminą Górno, Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Górnie.

Wydarzenie współfinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.