MOD w Górnie podczas Powiatowego Przeglądu Orkiestr Dętych

W niedzielę, 8 maja po raz trzynasty odbył się Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych w Daleszycach.

Organizatorami tego muzycznego wydarzenia byli Starostwo Powiatowe w Kielcach i Urząd Miasta i Gminy w Daleszycach.

Na daleszyckim Rynku mogliśmy zobaczyć występy muzyczne ośmiu zespołów z powiatu kieleckiego.

Na scenie występowało ponad 200 artystów. W ich wykonaniu usłyszeliśmy znane i lubiane przeboje m.in. marsz „Biała Róża” oraz słynne „Orkiestry Dęte” Haliny Kunickiej. Muzycy wspólnie zagrali pod batutą Piotra Wójcika, kapelmistrza z Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Łopusznie.

Na scenie na Rynku w Daleszycach zaprezentowały się orkiestry dęte: Orkiestra Dęta w Daleszycach, Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Łopusznie, Szkolno – Gminna Orkiestra Dęta w Morawicy, Orkiestra Dęta ze Strawczyna działająca przy Samorządowym Centrum Kultury, Sportu i Czytelnictwa w Strawczynie, Orkiestra Dęta z Nowin, Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Górnie, Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Masłowie i Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Bodzentyn.

Orkiestry dęte z powiatu kieleckiego mogą pochwalić się nie tylko długą historią, ale również wieloma sukcesami. Łączą one pokolenia i ludzi o tej samej, muzycznej pasji.

Nasza Młodzieżowa Gminna Orkiestra Dęta w Górnie wykonała program artystyczny składający się z czterech utworów.

Bad – Michaela Jacksona

Blast from the Past

Kapitan America Marsz

Old Time Rock and Roll

Młodym Muzykom z Górna przewodniczył ich kapelmistrz Marcin Stojek. Po godzinie 17 odbyło sie podsumowanie przeglądu oraz wręczenie dyplomów i nagród, które w imieniu orkiestry odebrała Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Górnie pani Irmina Maliszewska oraz Kapelmistrz wspomagający MOD w Górnie – pan Wojciech Stojek.

Serdecznie Gratulujemy muzykom wspaniałego występu:)