Podsumowanie Akcji “Czyste Góry Świętokrzyskie”

W tym roku, po raz pierwszy została przeprowadzona akcja sprzątania “Czyste Góry Świętokrzyskie”, zorganizowana przez Lokalną Organizację Turystyczną “Góry Świętokrzyskie” , w której udział wzięło aż 11 gmin położonych wokół Świętokrzyskiego Parku Narodowego.

W sprzątaniu uczestniczyło około 3500 osób, w tym także uczniowie, wolontariaty, radni, seniorzy, koła gospodyń, czy strażacy.

Z naszej gminy, udział wzięły grupy ze wszystkich szkół podstawowych, co dało łącznie ponad 300 uczniów zaangażowanych w sprzątanie w dniu 21.04.2023r. oraz blisko 100 osób biorących udział w akcji w dniu 22.04.2023r., m.in. strażacy z jednostek OSP Górno, Bęczków, Krajno, Leszczyny, Panie z KGW Ekobabki z Cedzyny, Leszczynianki oraz Górno-Parcele, Klub Seniora z Górna, młodzież z Chóru Cantus Puellis+, Kreatywnej Młodzieży oraz Młodzieżowej Rady Gminy.

Dzięki naszym grupom udało się uprzątnąć m.in. takie tereny jak okolice Zalewu w Cedzynie, tereny wzdłuż rzeki Lubrzanki, czy też szlaki turystyczne przy Świętokrzyskim Parku Narodowym.

Na zakończenie, 22.04.2023r. na Placu Targowym w Górnie odbyło się podsumowanie działań wraz z ogniskiem z kiełbaskami, atrakcjami dla dzieci, w postaci strefy dmuchańców i animacji w wykonaniu przedstawicieli Świętokrzyskiego Parku Narodowego oraz losowanie nagród wśród uczestników, które wręczał miedzy innymi Pan Wicewójt Akradiusz Kubiec.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w Akcję i zapraszamy w przyszłym roku.

Część zdjęć pochodzi ze stron na Facebook’u szkół podstawowy i organizacji biorących udział w wydarzeniu.