Serce Górna gra dla WOŚP

Gmina Górno przyłączyła się do 30 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem “Serce Górna gra dla WOŚP”. Wydarzenie to Gmina zorganizowała w partnerstwie z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w Kielcach oraz Echem Dnia.

W budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Górnie o godzinie 14.00 rozpoczęło się wspólne kwestowanie WOŚP. Jak mówi Jurek Owsiak – Oj, będzie się działo – a w Górnie działo się naprawdę bardzo dużo!!!

Wielu darczyńców wystawiło różne przedmioty i usługi do licytacji na rzecz WOŚP. Można było wylicytować zabawki, maskotki, obrazy, ozdoby do domu, kosmetyki, koszulki, buty, kalendarze, piłki z autografami, vouchery na zabiegi kosmetyczne, wejściówki na Sabat Krajno, baseny, stok narciarski, wózek inwalidzki, stoliki, drzwi oraz wiele, wiele innych.

Przed uroczystym rozpoczęciem na facebookowym funpage GOK Górno wystawiliśmy kilka przedmiotów do internetowej licytacji.

Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Górno oraz Gminne Koło Gospodarzy również przyczyniło się do zbiórki pieniędzy szykując rozmaite pyszności dla chętnych oraz wystawiając ciasta do licytacji. Przepiękne ozdoby wystawili członkowie Gminnego Klubu Seniora “Senior+” z Radlina, który tym samym również włączyli się w zbiórkę pieniędzy dla chorych dzieci.

Nie zabrakło wielu atrakcji artystycznych – podczas wydarzenia mogliśmy zobaczyć tańczące grupy Cheerleaderek oraz uczestników zajęć z hip-hop (grupa Skorzeszyce i Górno), zagrała Gminna Młodzieżowa Orkiestra Dęsta z Górna, w której repertuarze usłyszeliśmy nie tylko popularne utwory rozrywkowe, ale też melodię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Grę na instrumentach zaprezentowała grupa zajęć gitarowych, prowadzona przy Gminnym Ośrodku Kultury w Górnie. Swój talent wokalny zaprezentowały zespoły: Cantus Puellis+. Koło Gospodyń Wiejskich Ekobabki z Cedzyny oraz Koło Gospodyń Wiejskich Korale Radostowej z Bęczkowa. Swój recital muzyki ludowej zaprezentowała kapela Gminnego Koła Gospodarzy, podczas ich występu można było wylicytować taniec z Sołtysem, który cieszył się zawziętą licytacją cenową.

Konferansjerem 30 Finału WOŚP “Serce Górna gra dla WOŚP” był pan Wit Chamera, który  prowadził licytacje, a wszystkich zebranych zachęcał do udziału w nich i do wspólnej zabawy.

Ochotnicza Straż Pożarna z Górna zapraszała wszystkich chętnych na dzień otwarty, gdzie można było zobaczyć wyposażenie jednostki, wsiąść do wozu gaśniczego oraz poczuć się jak strażak. Pokaz ratownictwa medycznego przygotowało Świętokrzyskie Wodne Pogotowie Ratunkowe, które na co dzień stacjonuje nad zalewem w Cedzynie.

Gwiazdami wieczoru, którzy również przyczynili się do zbiórki pieniędzy i przekazali podarunki do licytacji byli pan Maksymilian Chaba oraz pan Krzysztof KIS. Wokaliści Ci porwali publiczność do śpiewu i tańca wykonując zarówno swoje autorskie utwory, jak i największe przeboje przekroju różnych lat i gatunków muzycznych.

Podczas całości imprezy obecni byli włodarze naszej Gminy, Pan Wójt Przemysław Łysak, Pan Wicewójt Arkadiusz Kubiec oraz Przewodniczący Rady Gminy Pan Tomasz Tofil. Gospodarze Gminy prezentowali przedmioty do licytacji, jak i sami brali w nich udział dorzucając się do zbiórki.

Największą darowizną była Kopani Józefka, która przekazała na rzecz WOŚP kwotę 1000 zł.

Dziękujemy sponsorom i darczyńcom za dołączenie się do zbiórki dla WOŚP. Byli nimi m.in. Renata Konecka, Kisiel dealer, Manufaktura Kosmetyków Naturalnych “Dzikie Zioło” Sztab Owsiaka, Sławomir Wiewiór, Darcet Radlin, Staszek Szrek, Jacek Wiatrowski, Aneta Molenda, Stylowe meble i artykuły do domu – Sylwia Kopczyńska, Delikatesy Centrum, Katarzyna Blacho, KGW Ekobabki z Cedzyny, Gminne Koło Gospodarzy, ANBUD, KGW Radlinianki, Klub Seniora z Radlina, Wojciech Salamon, Park Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno, Fundacja Magia Działania, Leśna Przystań Matylda Kutrzyk, ŚWOPR, Dariusz Borkowski, Centrum Makijażu Permanentnego i Medycyny Estetycznej, MARGO Studio Urody, Baseny Tropikalne Binkowski, Park Wodny PERŁA oraz wielu innych.

Wszyscy chętnie dołączali się do zbiórki, co chwile do budynku wchodzili nowi ludzie chętni nieść pomoc finansową, która zbierana była na okulistykę dziecięcą. Każdy wrzucał tyle ile mógł, a czerwone serca z napisem WOŚP wszyscy nosili dumnie.

Pora przedstawić to na co wszyscy czekają. Gmina Górno podczas 30 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrała kwotę 10 692,00 zł i 2 euro.

Dziękujemy Wójtowi Gminy Górno oraz wszystkim mieszkańcom za przyłączenie się do tak pięknej inicjatywy. Pamiętajmy, że WOŚP będzie grał “do końca świata i o jeden dzień dłużej!”