SPOTKANIE PRZEDSTAWICIELI ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH Z TERENU GMINY GÓRNO

Pan Przemysław Łysak – Wójt Gminy Górno we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Górnie oraz Kielecko-Ostrowieckim Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej ma przyjemność zaprosić przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu gminy Górno do udziału w spotkaniu pn.:

„CENTRUM USŁUG SPOŁECZNYCH – szansą na rozwój organizacji pozarządowych z terenu gminy Górno”

Celem spotkania jest przybliżenie zmian, które nastąpią w najbliższej przyszłości,w związku z przekształceniem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Górnie w Centrum Usług Społecznych. Zmiany te wpłyną na rozwój usług społecznych i rozwój współpracy z organizacjami pozarządowymi. Podczas spotkania zostaną przedstawione kwestie dotyczące roli usług społecznych w rozwoju organizacji pozarządowych oraz zasady zlecania przez CUS usług społecznych organizacjom pozarządowym. Organizacje pozarządowe poznają również ofertę Kielecko-Ostrowieckiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej.

Spotkanie odbędzie się 25.05.2021 r., o godzinie 17:00 w Gminnym Ośrodku Kulturyw Górnie.

Przedstawicieli organizacji pozarządowych, zainteresowanych uczestnictwem w spotkaniu, prosimy o informacje telefoniczną pod numerem: 519-670-727 lub mailową na adres: matuszewska.1@wp.pl

Szczegółowa agenda spotkania załączona poniżej.

AGENDA SPOTKANIA

Termin: 25.05.2021 r.Godzina: 17:00

Miejsce: Gminny Ośrodek Kultury w Górnie

Szacowany czas spotkania: 2.30 – 3.00 godziny

1. Otwarcie spotkania – Przemysław Łysak – Wójt Gminy Górno.
  2. Zapoznanie z programem spotkania, prezentacja organizacji pozarządowych biorących udział w spotkaniu – Krzysztof Polewski – Stowarzyszenie Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL w Warszawie (30 minut).
  3. KOOWES dla organizacji pozarządowych – rodzaje wsparcia – Kamil Żuława – Kielecko-Ostrowiecki Ośrodek Wsparcia Organizacji Pozarządowych (20 minut).
  4. CUS dla wszystkich – Dorota Matuszewska – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznejw Górnie (10 minut).
  5. Rola usług społecznych w rozwoju organizacji pozarządowych – Anna Górak – Fundacja Pestka (20 minut)
  6. Warsztaty w grupach: Rola mojej organizacji w świadczeniu usług społecznych na terenie Gminy Górno – Krzysztof Polewski (30 minut)
  7. Podsumowanie i zakończenie spotkania –Krzysztof Polewski (10 minut)