Weź udział w konkursie „Polska Wieś Smakuje”

07
grudzień
2020

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi ogłasza konkurs na najlepsze praktyki tradycyjnej kultury kulinarnej na obszarach wiejskich.

Konkurs jest organizowany w ramach operacji pn. “Tradycyjne praktyki kulinarne szansą dla współczesnych wiejskich gospodarstw domowych”, realizowanej przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie, ze środków Unii Europejskiej w ramach pomocy technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

W konkursie może wziąć udział każdy rolnik indywidualny, kultywujący zgłaszaną praktykę kulinarną przez okres min. trzech lat i wszystkie zarejestrowane Koła Gospodyń Wiejskich z całej Polski.

Zgłoszenie konkursowe powinno wpisywać się w jedną z pięciu kategorii konkursowych:

Kiszonki z warzyw i owoców

Zupy

Potrawy jarskie - danie główne

Potrawy z drobiu i ryb - danie główne

Potrawy świąteczne

Uczestnik może zgłosić do konkursu jedną praktykę kulinarną w danej kategorii i nie więcej niż trzy w różnych kategoriach.

Warunkiem przystąpienia do Konkursu jest nadesłanie poprawnie wypełnionego zgłoszenia konkursowego na formularzu, wraz z dołączonymi zdjęciami lub filmem, na którym widnieje potrawa, a także recepturą na jej wykonanie.

Pośrednikiem udziału w konkursie może być ośrodek doradztwa rolniczego, urząd gminy lub Lokalna Grupa Działania, na obszarze działalności których dana tradycja kulinarna jest praktykowana, oczywiście za zgodą zgłaszających.

Zgłoszenia, na zasadach opisanych w Regulaminie, należy przesyłać do 16-go grudnia 2020 roku na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Główną nagrodą konkursową za zajęcie pierwszego miejsca w danej kategorii jest nagroda pieniężna w wysokości 1 000 zł oraz dyplom. Nagrodą za zajęcie drugiego miejsca jest 600 zł oraz dyplom, a za zajęcie trzeciego miejsca 400 zł oraz dyplom.

Wszelkie dodatkowe informacei nt. Konkursu można uzyskać pod numerami telefonów: 508 925 725 (Jolanta) i 511 134 544 (Urszula) oraz pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa dostępne są pod linkiem:

https://nikidw.edu.pl/2020/12/02/konkurs-polska-wies-smakuje-przyrzadzcie-tradycyjna-potrawe-bliska-waszemu-sercu-a-jej-zdjeciem-i-opisem-podzielcie-sie-z-nami/

 

 

REALIZOWANE PROJEKTY

nck.jpg

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia

zobacz wszystkie

NASZE FILMY

GORNO

GOK