Wyjazd zespołów ludowych do Lichenia

13
wrzesień
2021

W miniony weekend - 11 oraz 12 września - odbył się coroczny Ogólnopolski Zjazd Kół Gospodyń Wiejskich. Reprezentacja naszej Gminy Również brała udział w tej uroczystości. W święcie zespołów ludowych brały udział takie zespoły jak: Zespół Śpiewaczy Górnianecki, KGW Skorzeszanki, KGW Górno-Parcele, KGW Korale Radostowej z Bęczkowa, Gminne Koło Goskodarzy, KGW Leszczynianki, KGW Radlonianki. W wyjeździe nie zabrakło również obecności włodarza naszej gminy - Pana Wójta Przemysława Łysaka. 

Podczas dwudniowych uroczystości odbyły się również występy artystyczne. W Przeglądzie pieśni śpiewały Górnianecki, Gminne Koło Gospodarzy oraz w połączonych siłach wszystkie panie z Kół Gospodyń Wiejskich z naszej gminy. 

Uroczysta msza święta w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej rozpoczeła się uroczystym pochodem wszystkich uczestników. Przedstawiciele naszej gminy brali również udział w liturgii czytając modlitwę wiernych oraz nosąc dary do ołtarza. 

Był to cudowny weekend, który niezwykle spoił więzi i zintegrował mieszkańców naszej gminy. Wyjazd ten był też miłą odskocznią od obowiązków dnia codziennego w czasie pandemii. 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wyjazdu do Lichenia. 

REALIZOWANE PROJEKTY

nck.jpg

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia

zobacz wszystkie

NASZE FILMY

GORNO

GOK