Prawie 150 zgłoszonych podmiotów, ponad 400 uczestników i 3 dni przesłuchań w IX edycji Świętokrzyskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Który 9 lat zapoczątkował ks. Piotr Klimczyk.W tym roku zespół ludowy Górne Nutki uczestniczył po raz pierwszy w IX Świętokrzyskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w hołdzie ks. Piotrowi Klimczykowi, który odbył się 12 grudnia 2015r w Zespole Szkół Katolickich w Kielcach. Zespół występował w kategorii zespołów ludowych, wśród wokalistów, zespołów, scholi, chórów. Młodzi artyści zaśpiewali pastorałki: ,, Skoczmyż do Betlejem’’ i ,, Któż o tej dobie’’. 30 grudnia 2015 r. zespół Górne Nutki uczestniczył w Gali Finałowej Festiwalu Kolęd i Pastorałek w kościele Świętego Maksymiliana Marii Kolbe w Kielcach. W obecności księdza biskupa Jana Piotrowskiego, prezydenta miasta Kielc Wojciecha Lubawskiego , jury oceniającego, organizatorów i sponsorów zaprezentowali się najlepsi oraz Ci, którzy zaprezentują się na Międzynarodowym Konkursie Kolęd w Będzinie 14 stycznia. Wśród nagrodzonych i laureatów znalazł się nasz zespół, który zajął III miejsce w kategorii zespołów ludowych oraz otrzymał misję na finał w Będzinie. Otrzymali piękny puchar ,misję – dyplom i nagrody rzeczowe.
W dniu 14 stycznia zespół ludowy Górne Nutki reprezentował region świętokrzyski w przesłuchaniach XXII MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU KOLĘD I PASTORAŁEK im. Księdza Kazimierza Szwarlika w Będzinie w kategorii zespoły regionalne i folklorystyczne. Brali w nich udział najlepsi uczestnicy przesłuchań eliminacyjnych, które odbyły się w 38 miejscowościach w kraju oraz na Ukrainie i Białorusi. Przesłuchania finalistów odbywały się w siedzibie Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Będzinie i trwały trzy dni. Najpiękniejsze bożonarodzeniowe kompozycje z różnych epok i krajów zaśpiewało ponad 120 solistów, chórów i zespołów. Laureatów tegorocznej edycji wybierało jury pod przewodnictwem prof. dr hab. Wiesława Delimata (Akademia Muzyczna w Krakowie), którego w ocenie wspierali prof. dr hab. Jerzy Rachubiński (Akademia Muzyczna w Łodzi) i ks. dr hab. Paweł Sobierajski (Akademia Muzyczna w Katowicach). Tradycyjnie Festiwal zakończył koncert galowy, który odbył się w niedzielę, 17 stycznia w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu na będzińskim osiedlu Syberka. Motywem przewodnim tegorocznej Gali były zbliżające się Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.
Zespół Górne NUtki został laureatem tego prestiżowego festiwalu i zajął III MIEJSCE (pierwszego miejsca nie przyznano). Nagroda dla zespołu to 500 zł ufundowane przez Towarzystwo Przyjaciół Będzina.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.