Gril’love Biesiadowanie Majowe – druga edycja za nami!

3 maja, na zakończenie długiego, majowego weekendu, w Altanie Biesiadnej w Skorzeszycach, już po raz drugi w Gminie Górno odbyło się wydarzenie pn. „Gril’love – Biesiadowanie Majowe”.

Tego dnia plac przy świetlicy wiejskiej tętnił życiem, a każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Na początku imprezy swoje przemówienia wygłosili: Wójt Gminy Górno – Pan Przemysław Łysak, Wicewójt – Pan Arkadiusz Kubiec, Przewodniczący Rady Gminy – Pan Tomasz Tofil, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Górnie – Pani Irmina Maliszewska oraz Sołtys i Radny sołectwa Skorzeszyce – Pan Wiesław Janus.

Wspólne biesiadowanie połączone było z obchodami 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Dzięki występom dzieci ze Szkoły Podstawowej w Skorzeszycach mogliśmy poczuć wyjątkową atmosferę tego święta.

Podczas wszystkich występów zgromadzonym przy Świetlicy Wiejskiej w Skorzeszycach towarzyszył także śpiew i taniec gminnych zespołów artystycznych. W biesiadowym repertuarze usłyszeć mogliśmy Panie z KGW Korale Radostowej z Bęczkowa, Klub Seniora ze Skorzeszyc “Na ludową nutę” wraz ze Skorzeszankami, Panów z Gminnego Koła Gospodarzy oraz debiutujący Gminny Zespół Śpiewaczy, do którego w dalszym ciągu można się zapisać. Na scenie wystąpił także dziecięcy zespół Górne Nutki. Wyrazy uznania kierujemy również do dzieci występujących podczas „Gril’love”.  Zobaczyć mogliśmy zespół Team Kids – uczestników zajęć tanecznych, którzy specjalizują się w HIP HOP.

 

Dla najmłodszych przygotowaliśmy wiele atrakcji. Dzieci mogły poskakać na dmuchanej zjeżdżalni, wziąć udział w zabawach i animacjach prowadzonych przez Fundację Emocja, a także odbyć przejażdżkę konną bryczką.

Nikt, kto uczestniczył w grillowaniu nie wyszedł głody! GOK Górno wraz z KGW Wola Jachowa i KGW Skorzeszanki przygotowali dla wszystkich poczęstunek. Przy stoiskach grillowych mogliśmy delektować się pysznymi kiełbaskami wraz z dodatkami wedle własnych upodobań kulinarnych. Oprócz kiełbasek z grilla mogliśmy delektować się przepysznymi zalewajkami, przygotowanymi przez Panie z KGW.

Na zakończenie Zespół SIEMA porwał wszystkich do wspólnej zabawy. Nie zabrakło oczywiście tańców.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Gminy Górno za tak liczne przybycie na nasza majówkową biesiadę, dziękujemy Kołom Gospodyń Wiejskich, Seniorom oraz Gminnemu Kołu Gospodarzy za zaangażowanie oraz aktywny udział w wydarzeniu. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Koła Gospodyń Wiejskich Skorzeszanki za gościnę i ciepłą atmosferę oraz Strażakom z nowej jednostki OSP Skorzeszyce za pomoc przy pieczeniu kiełbasek i pomoc techniczną.

Do zobaczenia w przyszłym roku!

Udostępni post na :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Napisz do Nas

Masz pytania napisz do nas wiadmość
Aktualności
Skip to content