KGW Skorzeszyce kulinarną wizytówką gminy

15. lipca 2018 roku odbył się XI Konkurs Na Najsmaczniejszą Potrawę Powiatu Kieleckiego „Pierogi na sto sposobów”. Konkurs połączony był z przeglądem kapel ludowych, który odbył się na rynku w Rakowie. Na konkursie gminę Górno reprezentowało pięć zespołów: KGW Radlinianki, KGW Leszczyny, KGW Skorzeszyce, KGW „Ekobabki” z Cedzyny oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Górno i Radlina z sołectwa Radlin. Wszystkie Panie zaprezentowały różne potrawy oraz pierogi w najróżniejszych postaciach.

Jury oceniało ponad 40 różnych pierogów przygotowanych przez różne zespoły z całego powiatu kieleckiego. Oceniali smak, wygląd stoiska, sposób podania, składniki, wygląd pierogów. Jury postanowiło przyznać główną nagrodę KGW Skorzeszyce pierożkowe sakiewki z sosem borowikowym. Farsz do sakiewek składał się z palonej kaszy gryczanej oraz białego twarożku wędzonego.

To nie jedyny sukces Pań ze Skorzeszyc. Lipiec okazał się dla KGW wielkim pasmem sukcesów. Pierwszego lipca odbył się Konkurs kulinarny na tradycyjne pierogi i dania jednogarnkowe, gdzie KGW Skorzeszyce zajęły pierwsze miejsce. Tydzień później – 8 lipca – w Szklanej Hucie odbył się konkurs kulinarny na najlepszą zalewajkę, gdzie koło ze Skorzeszyc również zajęło pierwsze miejsce.

Śmiało możemy stwierdzić, że Panie z Koła Gospodyń Wiejskich Skorzeszyce stały się kulinarną wizytówka gminy Górno.

Paniom z zespołu życzymy wielu sukcesów i niekończącej się pasji kulinarnej.

Udostępni post na :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Napisz do Nas

Masz pytania napisz do nas wiadmość
Aktualności
Skip to content