KGW z gminy Górno na Kiermaszu w Łącznej

2 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół w Łącznej odbył się V Kiermasz Wielkanocny zorganizowany przez Kolo Gospodyń „Łącznianie”. Jak co roku nie mogło zabraknąć na nim Pań z  KGW z gminy Górno. W tym roku reprezentowało nas KGW z Cedzyny ” Ekobabki, KGW “Radlinianki”, KGW Skorzeszyce, KGW z Woli Jachowej oraz Stowarzyszenie na Rzecz Radlina i gminy Górno.

Podczas Kiermaszu prezentowane były ozdoby wielkanocne wykonane przez: Koła Gospodyń Wiejskich, stowarzyszenia, twórców ludowych i osoby indywidualne z gmin obszaru Powiatu Skarżyskiego, Powiatu Kieleckiego i Powiatu Starachowickiego.

Podczas kiermaszu odbył się konkurs na potrawę wielkanocną. Dania oceniała komisja konkursowa w składzie: Romuald Kowaliński , Wójt Gminy Łączna, Jolanta Krupa – kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Skarżysku-Kamiennej,  Monika Pogodzińska – naczelnik Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej.

Na podium konkursu kulinarnego znalazły się koła z naszej gminy :I miejsce zdobyło KGW z Woli Jachowej za “Barszcz Wielkanocny:,  a III miejsce KGW “Ekobabki” z Cedzyny za „Królika wielkanocnego na zielonej polanie” .

Ponadto przyznano wyróżnienia dla:  KGW „Radlinianki”  za „Pasztet z borowikami”, Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Radlina i Gminy Górno za „Myszki i pisklaczki z jajek” i  KGW ze Skorzeszyc za „Pasztet wielkanocny z królika”.

Udostępni post na :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Skip to content