Koło Gospodyń Wiejskich Radlinianki

Koło Gospodyń Wiejskich Radlinianki
Koło Gospodyń Wiejskich w Radlinie utworzone pod nazwą KGW „ Radlinianki” rozpoczęło swoją działalność od października 2013 r. Inspiratorem tego przedsięwzięcia była Barbara Forma i Janusz Bednarz ówczesny sołtys. Motywem do działania była chęć integracji lokalnej społeczności, kultywowanie dawnych obyczajów, przyrządzanie potraw z dawnych lat, promocja zdrowego odżywiania i zdrowego trybu życia oraz promowania miejscowości Radlin i Gminy Górno. W lutym 2014 roku KGW było filarem do założenia Stowarzyszenia , które miesiąc później zostało zarejestrowane jako Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Radlina i Gminy Górno. W 2023 roku obchodziliśmy 10-lecie swojej działalności.