Kolejny sukces Zespołu Górnianecki

Finałowy koncert XIII Festiwalu Pieśni Wielkopostnych, który się odbył 2 kwietnia 2017 r. w Daleszycach w kościele pw. św. Michała Archanioła to kolejny powód do dumy Zespołu Śpiewaczego Górnianecki reprezentującego gminę Górno, które pięknym przejmującym i wzruszającym wykonaniem tradycyjnej pieśni pasyjnej pn. „ Witaj Matko uwielbiona” przy akompaniamencie akordeonisty Pana Grzegorza Michty zachwyciły jury eliminacji prowadzonych w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Stąporkowie i w kategorii zespoły ludowe zajął ex aequo I miejsce wraz z zespołem Smarkowianki.

Na koncercie finałowym zaprezentowało się 14 zespołów z województwa świętokrzyskiego. Zespoły wykonywały pieśni zarówno dobrze znane z mszy świętych, jak również nowe opracowania starych utworów z nowym instrumentarium. Laureatów koncertu wyłoniono w trzech kategoriach: zespoły wokalno – instrumentalne, chóry oraz zespoły ludowe.

Nagrodę dla Zespołu ufundował Wójt gminy Górno – Przemysław Łysak, a także proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła w Daleszycach – ks. Tadeusz Cudzik, zaś statuetkę upamiętniającą już XIII Festiwal – Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach

Udostępni post na :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Skip to content