Opłaty dotyczące wstępu do Świętokrzyskiego Parku Narodowego

Dyrektor Świętokrzyskiego Parku Narodowego umożliwił bezpłatne zwiedzanie (wejście) obiektu edukacyjnego – Galeria widokowa na gołoborzu na Łysej Górze dla mieszkańców gmin: Bieliny, Górno, Łączna, Masłów, Pawłów oraz dla gminy i miasta Bodzentyn oraz Nowa Słupia.

Aby wejść bezpłatnie na teren ŚPN oraz Galerię Widokową należy posiadać ze sobą dokumenty potwierdzające tożsamość (np. dowód osobisty, prawo jazdy, legitymacja szkolna lub zaświadczenie o zameldowaniu).

Uprzejmie informujemy, że dokumenty tożsamości można okazać także na ekranie swojego telefonu instalując aplikację mObywatel. Zaświadczenie o zameldowaniu można pobrać w postaci elektronicznej korzystając ze strony: https://www.gov.pl/web/gov/pobierz-dokument-o-zameldowaniu 

Mając dokument potwierdzający, że jesteś mieszkańcem uprawnionym do bezpłatnego wstępu do ŚPN, w punkcie poboru opłat otrzymasz potwierdzenie bezpłatnego wejścia na teren ŚPN. Potwierdzenie to należy zachować do kontroli przez pracowników Parku lub osoby prowadzące administracyjną obsługę ruchu turystycznego ŚPN.

Nowe zasady pobierania opłat będą obowiązywać od stycznia 2021 roku. 

Informacje szczegółowe znajdują się na stronie: https://www.swietokrzyskipn.org.pl/turystyka/bilety oraz w aktualnym zarządzeniu dyrektora ŚPN w sprawie udostępnienia Świętokrzyskiego Parku Narodowego w celach edukacyjnych, kulturowych, turystycznych, rekreacyjnych, sportowych, filmowania i fotografowania.

 

Udostępni post na :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Skip to content