Przepisy KGW Korale Radostowej z Bęczkowa w Książce Kulinarnej!

Przedstawicielki koła Gospodyń Wiejskich Korale Radostowej z Beczkowa w dniu 30 listopada 2021 roku odebrały pierwsze egzemplarze najnowszego wydawnictwa kulinarnego “Powiat Kielecki ze smakiem” z rąk Starosty Kieleckiego – pana Mirosława Gębskiego. 

Publikacja ta stanowi podsumowanie 14 edycji konkursu na Najsmaczniejszą Potrawę Powiatu Kieleckiego a otwiera ją zwycięski przepis KGW z Beczkowa, które przygotowało “Ogród beczkowski zamknięty w sakiewce”. Ta potrawa to samo zdrowie! Przygotowana jest wyłacznie ze składników, które znajdziemy w naszych przydomowych ogródkach. 

W najnowszej książce kulinarnej znajdziemy jeszcze 28 przepisów, których twórcami są koła gospodyń i gospodarzy z terenu powiatu kieleckiego. Królują tu dania jarskie, gdyż to one były motywem przewodnim tegorocznej edycji konkursu.

Podczas spotkania z dziennikarzami i prezentacji wydawnictwa gospodynie z Bęczkowa zaprezentowały przyśpiewkę ułożoną specjalnie na tą okazję, a na stole oczywiście nie zabrakło zwicieckiego dania – “Ogrodu bęczkowskiego zamkniętego w sakiewce”. Zachęcamy do posiadania tej wyjątkowej publikacji w swoich zbiorach ksiąg kulinarnych:)

Udostępni post na :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Napisz do Nas

Masz pytania napisz do nas wiadmość
Aktualności
Skip to content