Smaki Babiego Lata z sukcesami naszych KGW

W minioną niedzielę, 10 października odbył się I Festiwal Smaków Babiego Lata. Ogranizatorami tego wydarzenia kulturalno-kulinarnego było Starostwo Powiatowe w Kielcach oraz Gmina Masłów. Do udziału w konkursie kulinarnym zgłosiło się 26 podmiotów z 12 gmin. Naszą gminę reprezentowały gospodynie z Woli Jachwej oraz Radlonianki. 

Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach kulinarnych – Smaki Lata zamknięte w słoiku oraz Jesienna zupa – Danie jednogarnkowe. 

Konkursowe dania i weki oceniało jury pod przewodnictwem znanego szefa kuchni Mirosława Ciołaka. W skład komisji konkursowej udział wzięli również: Mirosław Gębski starosta kielecki, Izabela Dziewięcka dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki w Starostwie Powiatowym, Przemysław Predygier, dyrektor kieleckiego oddziału Telewizji Polskiej, Janusz Knap, redaktor naczelny Polskiego Radia Kielce oraz Iwona Zasuwa, edukatorka żywieniowa.

Miło nam poinformować, że Panie z Koła Gospodyń Wiejskich Radlinianki zdobyły II miejsce w kategorii Smaki Lata zamknięte w słoiku – owoce, natomiast ich “Pizdruty radlińskie” w tym samym konkursie w kategorii przetworów warzywnych zdobyły wyróznienie. 

Koło Gospodyń Wiejskich z Woli Jachowej otrzymało wyróżńienie za swoją jesienną zupę jednogarnkową – “Wolska grządka”

Serdecznie gratulujemy naszym zespołom sukcesów i życzymy kolejnych:)

Udostępni post na :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Napisz do Nas

Masz pytania napisz do nas wiadmość
Aktualności
Skip to content