Udany Kiermasz Wielkanocny w Górnie

W minioną niedzielę, 26 marca, na Gminnym Placu Targowym w Górnie odbył się II Kiermasz Wielkanocny. 

Wiosenna aura sprzyjała wielkanocnym dekoracjom, stroikom, palmom oraz wypiekom. Oprócz Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy swoje stoiska zaprezentowały również Kluby Seniora oraz lokalni wystawcy. Kiermasz uroczyście otworzyli Wicewójt Gminy Górno – Pan Arkadiusz Kubiec otaz Dyrektor GOK Górno – Pani Irmina Maliszewska. 

Mogliśmy znaleźć nie tylko stroiki i ozdoby święteczne, ale również stoiska z kosmetykami, pieczywem czy wędlinami. Wiele rodzin wracających z kościoła oraz przejeżdzające auta zatrzymywały się by łaśnie tu zakupić rożne wyroby. Największa popularnością cieszyły się palmy wielkanocne, gdyż w tą niedzielę już Niedziela Palmowa rozpocznynająca Wielki Tydzień. 

Podczas kiermaszu zorganizowany był konkurs na traycyjną palme wielkanocną. Niesamowite zdobienia, szeroka paleta kolorów oraz dbałość o każdy detal zachwycała każdego, kto nia nie spoglądał. Jury konkursowe miało nie lada zagwostkę by wyłonić tą najpiękniejszą i zgodną z regulaminem palmę. W skład kapituły konkursowej wchodzili: 

Anna Wlodarczyk-Mazurek – Przewodnicząca Jury – Kierownik Artystyczny Suchedniowskiego Ośrodka Kultury “Kuźnica” w Suchedniowie

Adam Żebrowski – KierownikReferatu Infrastruktury i Rozwoju Urzedu Gminy Górno

Magdalena Kaczmarek – Pracownik Gminnego Ośrodka Kultury w Górnie, właścicielka Osady Rękodzieła w Leszczynach.

Do ragni tutułu tradycyjnej palmy wielkanocnej stanęło osiem zespołów. Każda z palm stanowiła osobą historię, którą opowiedziały przedstawicielki grup. 

Werdykem jury:

III miejsce otrzymało Koło Gospodyń Wiejskich z Woli Jachowej

II miejsce przyznano Kołu Gospodyń Wiejskich Radlinianki

I miejsce zdobył Klub Seniora z Radnina

Zwysięska palma charakteryzowała się samymi naturalnymi ozdobami, nie użyto w niej żadnych drucików ani kleju. Sam widok palmy był zjawiskowy, widać było ogrom pracy włożony w stworzenie dzieła oraz dbałość o każdy detal. 

Nikt nie wyszedł od nas z pustymi rękami. Każdy z ośmiu podmiotów otrzymał od nas dyplom oraz nagrodę, zwycięzcy dodatkowo otrzymali statuetki, jakimi były porcelanowe zajączki. 

 

Udostępni post na :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Napisz do Nas

Masz pytania napisz do nas wiadmość
Aktualności
Skip to content