VI Ogólnopolski zjazd Kół Gospodyń Wiejskich w Licheniu

W miniony weekend w Licheniu miał miejsce VI Ogólnopolski Zjazd Kół Gospodyń Wiejskich i Innych Organizacji Kobiecych z terenów Wiejskich. Patronat nad dwudniowym wydarzeniem objęła para prezydencka oraz przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Gminę Górno reprezentowała silna grupa złożona z przedstawicielek Kół Gospodyń Wiejskich z terenu naszej gminy. Pierwszego dnia zjazdu, w sobotę, 10 września, gospodynie spotkały się na Jarmarku Kulturowym. Przez cały dzień można było skosztować kulinarnych specjałów przygotowanych przez gospodynie i podziwiać występy zespołów folklorystycznych, min. występ Pań z KGW „Radlinianki”, które zaprezentowały utwór pt. „Skowronecek”

Z racji przypadającej w tym roku 150 rocznicy istnienia Kół Gospodyń Wiejskich została także przygotowana okolicznościowa wystawa historyczna.

Z kolei w niedzielę organizatorzy zaplanowali przemarsz barwnego korowodu złożonego z przedstawicieli gmin z całej Polski z parkingu nad jeziorem w Licheniu do Bazyliki Sanktuarium Licheńskiego oraz uroczystą Mszę Świętą, podczas której delegacja w składzie Wójt gminy Przemysław Łysak, Alicja Staszewska z Ekobabek oraz Renata Dudzik z Radlinianek uczestniczyli w uroczystej procesji z darami ołtarza. Po uroczystej Mszy Świętej cała grupa udała się do Sanktuarium Urodzin i Chrztu Św. Faustyny Kowalskiej w Świnicach Warckich.

Po tych niecodziennych przeżyciach reprezentacja gminy, pełna niezapomnianych wrażeń wróciła do domu i już zapowiedziała swój pobyt w Licheniu za rok.

Udostępni post na :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Skip to content