Wielkie czytanie w GOK-u

“Wszystko, co we mnie dobre, zawdzięczam książce ”                   

                                                                        (Maksym Gorki)

 

19 kwietnia 2016 z inicjatywy Gminnej Biblioteki Publicznej w Górnie przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Górnie zostało zorganizowane spotkanie upamiętniające 170 rocznice urodzin Henryka Sienkiewicza oraz 100 rocznicę śmierci pisarza .

Spotkanie miała wyjątkowo uroczystą oprawę zorganizowaną w budynku GOK-u.Podstawowym celem przedsięwzięcia była popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury oraz potrzebę dbałości o polszczyznę.

Przybyłych licznie gości przywitała kierownik GOK-u Iwona Kucharska tym samym dziękując za przybycie. Na spotkaniu nie zabrakło wicewójta Czesława Pytla, kierownik Samorządowego Zespołu Obsługi Szkół w Górnie Barbary Raczyńskiej, księdza proboszcza Edwarda Kupisa, dyrektorów szkół z naszej gminy, nauczycieli, uczniów, rodziców oraz miłośników czytelnictwa.

Do wspólnego czytania zachęcali organizatorzy. Fragmenty książki” W pustyni i w puszczy” zaprezentowali uczniowie Zespołu Szkół w Górnie. Lektorem został również wicewójt Czesław Pytel. Uczestnicy spotkania po wysłuchaniu wykazać się musieli znajomością powieści, do której pytania przygotowały pani Jolanta Krzysiek oraz Zofia Rubak. Okazało się, że zgromadzone na sali dzieci są dobrymi słuchaczami i znały bardzo dobrze  powieść Henryka Sienkiewicza, co zostało nagrodzone słodkimi upominkami.

Spotkanie wzbogacił wywiad z Henrykiem Sienkiewiczem, w którego wcielił się pan Bronisław Skowroński a dziennikarkę zagrała pani Halina Dziedzic.

Uczniowie Zespołu Szkół z Krajna pod opieką pani Katarzyny Dziekańskiej przygotowały barwną Bajkę Henryka Sienkiewicza.

Całość zakończyło wręczenie nagród za czytelnictwo w poszczególnych bibliotekach w gminie Górno oraz został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „ Kartka Wielkanocna” zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie.

Udostępni post na :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Napisz do Nas

Masz pytania napisz do nas wiadmość
Aktualności
Skip to content