Wyniki Konkursu 230 lat Konstytucji

Z okazji 230. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, Gminny Ośrodek Kultury w Górnie zorganizował konkurs dla mieszkańców Gminy Górno. Zadanie polegało na nadesłaniu wiersza o tematyce Święta Majowego.

Do dnia 2 maja każdy mógł zgłosić swoją pracę poetycką. Jury konkursowe, któremu przewodniczyła Kierownik GOK – Irmina Maliszewska przyznało 4 pierwsze miejsca dla naszych poetów.

W kategorii dzieci do 12 roku życia – I miejsce otrzymała Agata Salewrowicz z Krajna

W kategorii młodzież 12-18 lat – I miejsce przyznano Przemysławowi Salwerowiczowi z Krajna

W kategorii osób dorosłych przyznano dwa pierwsze miejsca, które ex aequo otrzymują Pani Monika Bugajska z Bęczkowa oraz Pani Janina Borek z Górna.

Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Górno – Pan Przemysław Łysak.

W dniu 18.05.2021 roku w siedzibie GOK w Górnie. Pan Wójt oraz Kierownik GOK wręczyli dyplomy oraz nagrody zwycięzcom.Poeci w swoich pracach poruszyli zarówno tematy uczuć patriotycznych, jak i genezę podpisania Konstytucji 3. Maja przez króla Stanisława Poniatowskiego. Cieszymy się, że pamięć o ważnych datach historycznych jest ważna dla rodaków i otaczana jest troską. Dziękujemy również wszystkim, którzy 2 maja – w dniu Święta Flagi Narodowej – wywiesili flagi przed swój dom, jednocząc się tym gestem z całym narodem. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursu 230. Lat Konstytucji.

Poniżej w galerii możecie przyeczytać zwycieskie wiersze:)

 

Udostępni post na :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Skip to content