XI Powiatowy Przegląd Zespołów Chóralnych na Św. Krzyżu

W pierwszą niedzielę października w Bazylice Mniejszej Misjonarzy na Świętym Krzyżu odbył się XI Przegląd Zespołów Chóralnych Powiatu Kieleckiego. Poziom tegorocznych prezentacji zespołów był wyjątkowo wysoki.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, którą swym śpiewem ubogacił chór parafialnyz parafii Św. Jacka w Leszczynach pod kierownictwem Pana Tomasza Liszki – tamtejszego organisty. W przeglądzie wystąpiło 16 zespołów z terenu powiatu kieleckiego. Przegląd został oficjalnie otworzony przez Pana Michała Godowskiego, Starostę Powiatu Kieleckiego.

Gminę Górno reprezentowały: Chór Parafialny z Parafii pw. Świetego Jacka w Leszczynach, który wykonał „Conti Corum”, „ Ave Maria Stella”, „Polskie kwiaty” oraz Zespół Śpiewaczy „Górnianecki”, który wykonał: „Ojczyzno Ma”, „Tyle już razy”, „Matulu Moja”. Pamiątką przeglądu były dyplomy oraz statuetki wręczone przez Annę Ciołak, Naczelnika Wydziału Informacji i Promocji w Starostwie Powiatowym w Kielcach oraz Ojca Zygfryda Wiechę, Superiora Klasztoru na Świętym Krzyżu.

Udostępni post na :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Skip to content