Zapraszamy do udziału w I Powiatowym Przeglądzie Pieśni Maryjnych

Pod patronatem starosty kieleckiego Mirosława Gębskiego odbędzie się I Powiatowy Przegląd Pieśni Maryjnych “Chwalcie łąki umajone”.

Konkurs skierowany jest do Kół Gospodyń Wiejskich, grup śpiewaczych nieformalnych oraz solistów z terenu powiatu kieleckiego.Konkurs realizuje Związek Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Kieleckiego oraz Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych „Skała”.

Odbywać się będzie w dwóch wariantach :

1. Konkurs piosenki maryjnej. Wykonanie i nagranie 1 utworu o tematyce maryjnej. Termin zgłaszania utworów do 15.05.2023r. Obowiązują dwie kategorie:a) Soliścib) Grupy śpiewacze

2. Konkurs fotograficzny- wykonanie zdjęć min. 5 kapliczek/miejsc kultu (z terenu jednej Gminy). Maksymalnie 10 zdjęć z 2 Gmin.

Finałem konkursu będzie Wydarzenie pn. I Powiatowy Przegląd Pieśni Maryjnych „Chwalcie łąki umajone”, które odbędzie się 28 maja w Łopusznie. Do udziału w nim zostanie zaproszonych 10 zespołów/grup śpiewaczych oraz 5 solistów, którzy zostaną wyłonieni w eliminacjach.

Na uczestników/zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz dla finalistów jednodniowa wycieczka do Sandomierza.

Regulamin konkursów dostępny jest w załączniku i na stronach organizatorów: Związek KGW Powiatu Kieleckiego, Stowarzyszenie „Skała”, Centrum Edukacji Lokalnej w Łopusznie.Kontakt: e-mail: cellopuszno@gmail.com, tel.: 512-278-664

Udostępni post na :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Skip to content