Zapraszamy na Dożynki Gminy Górno!

Dożynki Gminne to jedno z ważniejszych wydarzeń naszej gminy!

W tym roku przygotowaliśmy dla Was niesamowity program, który zapewni mnóstwo radości, kultury i zabawy dla całej rodziny.

Dożynki rozpoczną się od uroczystej Mszy świętej o godzinie 12:00 w Kościele św. Wawrzyńca w Górnie, po której nastąpi przemarsz korowodu dożynkowego na Gminny Plac Targowy, wraz z występem Młodzieżowej Orkiestry Dętej.

Oficjalne otwarcie Dożynek nastąpi o 13:30 na scenie na terenie Małej Kadzielni. Jest to moment, kiedy chleb dożynkowy zostanie przekazany w ręce Pana Wójta Przemysława Łysaka, zespoły reprezentacyjne ośpiewają wieńce dożynkowe, które stanowią ważny element Dożynek.

W ciągu dnia czeka na Was bogaty program artystyczny i edukacyjny, w tym prelekcja dr Alicji Trukszyn na temat obrzędów i zwyczajów panujących podczas żniw.

Wspaniałe występy zespołów “Górnianecki” i “Górne Nutki” oraz Klubów Seniora, KGW i lokalnych kapel ludowych, dostarczą Wam wyjątkowych wrażeń muzycznych, a wręczenie Nagród Wójta dla rolników oraz ogłoszenie zwycięzcy konkursu na “Najpiękniejszy wieniec dożynkowy” dodadzą ducha rywalizacji.

Wieczorową porą, na dożynkowej scenie odegrany zostanie spektakl “Kamienie” w wykonaniu Teatru CDN ze Szkoły Podstawowej z Woli Jachowej. Później rozpocznie się niesamowita zabawa taneczna pod gwiazdami z Markiem Dudzikiem oraz dyskoteka z DJ-em rozpoczynająca się o godz.: 21:00.

Prócz występów artystycznych, czeka na was także mnóstwo atrakcji, np. stoisko Wojsk Obrony Terytorialnej, konkursy, atrakcje dla dzieci a także strefa gastronomiczna.

Nie przegapcie tego wyjątkowego święta!

Dożynki Gminne to więcej niż tylko zbieranie plonów – to czas wspólnego świętowania, nauki i zabawy. Zapraszamy licznie, aby razem uczcić nasze tradycje i cieszyć się niezapomnianymi chwilami!

Zapraszamy serdecznie!

Udostępni post na :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Napisz do Nas

Masz pytania napisz do nas wiadmość
Aktualności
Skip to content