
Zespół Śpiewaczy „SwaTKI”
Zespół Śpiewaczy Gminy Górno został powołany przez GOK w Górnie w 2022 r. Wtedy to po raz pierwszy na potrzeby uświetnienia uroczystości Dożynek Powiatowych utworzono grupę wokalną, która od samego początku spodobała się publiczności. Zespół wystąpił w podobnym składzie, także na Dożynkach Gminnych w Górnie w 2023 roku. Od tego czasu nieprzerwanie kontynuuje swoja artystyczną działalność, osiągając kolejne sukcesy. W VIII Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Górnie, zdobył wyróżnienie, zaś w 2024r. został laureatem 48. Buskich Spotkaniach z Folklorem. W Zespole śpiewa obecnie 11 Pań, a instruktorem i akompaniatorem jest Rafał Żebrowski.